صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ قند يا نمک، کدام شما را زود‌تر بيمار مي‌کند؟

بر اساس جديد‌ترين تحقيقات صورت گرفته شکر افزوده شده به غذاهاي فرآوري شده و نوشيدني‌هاي گازدار تهديدي بزرگ‌تر از نمک اضافه شده به اين دسته از خوراکي‌ها است. گفتني است، نمک در بسياري از رژيم‌هاي غذايي وجود دارد و به طور مثال در نان، گوشت فرآوري شده، غذاهاي شور و در طول آماده سازي مواد غذايي به اين مواد اضافه شده است. بررسي‌ها نشان مي‌دهند، شکر اضافه شده در خوراکي‌هاي مختلف به شدت مي‌تواند بر روي هورمون‌هاي خوني اثر منفي گذاشته و باعث ابتلاي افراد به انواع بيماري‌هاي غير واگير شود. کار‌شناسان استفاده بيش متعادل از اين دو ماده را به افراد براي حفظ سلامت توصيه اکيد مي‌کنند.

کد خبر: 460

بر اساس جديد‌ترين تحقيقات صورت گرفته شکر افزوده شده به غذاهاي فرآوري شده و نوشيدني‌هاي گازدار تهديدي بزرگ‌تر از نمک اضافه شده به اين دسته از خوراکي‌ها است.
گفتني است، نمک در بسياري از رژيم‌هاي غذايي وجود دارد و به طور مثال در نان، گوشت فرآوري شده، غذاهاي شور و در طول آماده سازي مواد غذايي به اين مواد اضافه شده است.

بررسي‌ها نشان مي‌دهند، شکر اضافه شده در خوراکي‌هاي مختلف به شدت مي‌تواند بر روي هورمون‌هاي خوني اثر منفي گذاشته و باعث ابتلاي افراد به انواع بيماري‌هاي غير واگير شود.
کار‌شناسان استفاده بيش متعادل از اين دو ماده را به افراد براي حفظ سلامت توصيه اکيد مي‌کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر