صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

«لازانيا» سبزيجات، غذاي رژيمي بسيار لذيذ+عکس

براي تهيه سس ريکوتا همه مواد تشکيل دهنده را کاملا مخلوط مي کنيم و همزمان لازانيا ها را داخل آب جوش بر اساس دستور پخت روي جعبه مي پزيم.

کد خبر: 3885

مواد لازم/ چي لازم دارم؟
لازانيا : يک بسته
قارچ دکمه اي : 250 گرم
پياز قرمز : 1/2 پياز
فلفل دلمه اي نارنجي، قرمز يا زرد خرد شده : 2 الي 3 عدد
کلم بروکلي : به ميزان لازم
هويج خرد شده : يک عدد
سير : 6 عدد
کدو سبزخرد شده : يک عدد
روغن زيتون : به مقدار لازم
نمک دريا و فلفل سياه : به ميزان لازم
ريحان و پونه خشک : به مقدار لازم
مواد لازم براي سس ريکوتا
پنير کورد : 300 گرم
پنير موتزارلا رنده شده : 3-4 قاشق غذاخوري
پنير پارمسان رنده شده : 3-4 قاشق غذاخوري
تخم مرغ : يک عدد
نمک دريا و فلفل : به ميزان لازم
پونه خشک و ريحان خشک يا تازه : به ميزان لازم
جوز هندي : نصف قاشق چايخوري
چه طوري بپزم؟
مرحله 1
فر را از قبل تا 400 درجه سانتي گراد گرم مي کنيم . کف سيني فر را فويل انداخت و چرب مي کنيم سبزيجات خرد شده و سير را روي آن چيده ، نمک وفلفل ، پونه خشک و ريحان مي پاشيم و در فرقرار مي دهيم به مدت 20 دقيقه.
مرحله 2
براي تهيه سس ريکوتا همه مواد تشکيل دهنده را کاملا مخلوط مي کنيم و همزمان لازانيا ها را داخل آب جوش بر اساس دستور پخت روي جعبه مي پزيم.


مرحله 3
فر را به 350 درجه سانتي گراد گرم مي کنيم .کف يک ظرف شيشه اي بزرگ را روغن زيتون اسپري مي کنيم .کمي از سس مارينا را درکف ظرف مي ريزيم و يک رديف از لازانيا را مي چينيم يک لايه از سس ريکوتا يک لايه از سبزيجات مقداري سس مارينا و دوباره يک لايه از ورقه هاي لازانيا اين ترتيب را تا آخر تکرار مي کنيم و در آخرين لايه که ورقه هاي لازانيا هست سس مارينا مي ماليم و بعد سس ريکوتا را مي ريزيم و بصورت جدا گانه کمي موزارلا و ريحان خرد شده روي آن مي پاشيم.
مرحله 4
و به مدت 30 دقيقه داخل فر قرار مي دهيم و به مدت 5 دقيقه ديگر در طبقه بالاي فر قرار مي دهيم يا تا زماني که پنير ذوب شده و قهوه اي طلايي است دقت کنيد که بلا فاصله بعد از فر خارج کردن لازانيا را برش ندهيد بگزاريد کمي خنک شود . نوش جان

نظرات بینندگان

ارسال نظر