صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ بالاخره «اسفناج» آهن دارد يا نه؟

تغذيه/ بالاخره اسفناج آهن دارد يا نه؟

کد خبر: 3849

آريا/ قسمت بد ماجرا آنجاست که اسفناج با تمام خوبي‌ها مملو از ماده‌اي به نام اگزالات است.
در دنياي فانتزي کم نيستند تعداد شخصيت‌هايي که با خوردن اسفناج نيرو گرفته و افراد شرور را از پاي در مي‌آورند. ملوان زبل يکي از همين شخصيت‌هاي معروف است.
اسفناج مملو از آهن است؟! نسل‌هاست که مادرها به اين عقيده ايمان دارند و تلاش مي‌کنند فرزندانشان را به خوردن اسفناج عادت دهند. با اين حال بايد حقيقتي جالب را براي شما فاش کنيم. اسفناج با 2.7 ميلي‌گرم آهن در هر 100 گرم به هيچ وجه سبزي غني از آهن نيست. حبوباتي مانند عدس يا لوبيا بيش از اين سبزي حاوي آهن هستند. جالب‌تر آنکه بدن انسان آهن را بيشتر از محصولات حيواني مانند قلوه، جگر و گوشت قرمز جذب مي‌کند تا از محصولات گياهي.
هر انسان بر حسب جنس و سن خود به حدود 10 ميلي‌گرم آهن در روز نيازمند است. به طور کل نياز زنان به آهن بيش از مردان است و زنان باردار به 27 ميلي‌گرم آهن در روز نيازمندند.
از ميان مواد تشکيل‌دهنده پوسته زمين، پنج درصد به آهن اختصاص يافته است و به عبارت ديگر اين ماده در پوسته زمين بيش از کلسيم، منيزيم و سديم يافت مي‌شود. وظيفه آهن در بدن انسان حمل و نقل اکسيژن در خون است. مولکول آهن در وسط هموگلوبين‌ها قرار مي‌گيرد و مولکول‌هاي اکسيژن را در ميان رگ‌هاي خوني و مويرگ‌ها همراهي مي‌کند تا آنکه در بافت‌ها آزاد شود. محل ذخيره مولکول‌هاي آهن نيز جگر، مغز استخوان و طحال است. آهن همچنين وارد سنتز برخي مولکول‌هاي بيولوژيکي مي‌شود.
قصه از کجا شروع شد؟
آغاز اين داستان که به نظر بسياري از افراد واقعي مي‌رسد، به سال 1870 باز مي‌گردد. در آن سال «وان ولف»، بيولوژيست آلماني تلاش کرد ارزش غذايي مواد را مورد بررسي قرار دهد. در حين بررسي ارزش غذايي اسفناج ميزان آهن موجود در آن را به جاي 2.7 ميلي‌گرم در هر 100 گرم، 27 ميلي‌گرم يادداشت کرد و همين اشتباه کوچک سبب شد افسانه‌اي دروغين در مورد اسفناج شکل بگيرد. چند سال بعد اشتباه دوم، اشتباه اول را تقويت کرد. يک محقق سوئيسي از دانشگاه بال به نام گوستاو وان بونگ ميزان آهن را در اسفناج تازه و خشک مورد مقايسه قرار داد. کاملا واضح بود که ميزان آهن در اسفناج خشک بيش از اسفناج تازه است اما در قرن 20 کارتوني به نام ملوان زبل ساخته شد که خلاف اين عقيده را ترويج مي‌کرد. در اين کارتون يک ملوان دريايي با پيپي در گوشه لب کنسرو اسفناج تازه را سر مي‌کشد و قوي مي‌شود. اين کارتون خوبي‌هاي بسياري داشت و البته بدي‌هايي. قسمت خوب ماجرا آنجا بود که اسفناج مملو از فيبر، ويتامين و مواد معدني است.
همچنين تحقيقات ديگري نشان داده است اين سبزي مملو از لوتئين و زاگزانتين دو آنتي‌اکسيدان مفيد براي بينايي نيز هست. قسمت بد ماجرا آنجاست که اسفناج با تمام خوبي‌ها مملو از ماده‌اي به نام اگزالات است که مي‌تواند سبب بروز نقرس شود. ميزان نيترات نيز در اسفناج بسيار بالاست چون براي رشد به ازت نيازدارد.
در تمامي داستان‌هاي مواد غذايي به نظر مي‌رسد اسفناج در مقايسه با ساير سبزي‌ها و ميوه‌ها نقش اول را بازي کرده حال آنکه بسياري ديگر از ميوه‌ها و مرکبات و سبزي‌ها فوايد بسيار بيشتري از آن براي بدن دارند. بهتر نيست کمي پرتقال، ليمو يا حتي شلغم بخوريم؟!

نظرات بینندگان

ارسال نظر