صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

ميز اردور/ سالاد ماهي با زيتون؛ بهترين انتخاب براي مهماني ها

ميز اردور/ سالاد ماهي با زيتون؛ بهترين انتخاب براي مهماني ها

کد خبر: 3815

پارسه گرد/ چي لازم دارم؟
سيب زميني: 900 گرم
فيله ماهي حلوا يا شير: 450 گرم
زيتون سياه: 40 عدد
تخم مرغ: 4 عدد
پياز بزرگ: 2 عدد
روغن زيتون بکر: يک پيمانه
شير: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
فلفل سياه: به مقدار لازم
چه طوري درست کنم؟
سالاد خوشمزه‎اي که با آن مهمان‎هايتان سير مي‌شوند و خاطره خوبي از خوردن يک غذاي سبک و مغذي براي آنها باقي مي‌ماند.پس بهتر است از چند روز قبل به فکر درست کردن اين غذا باشيد.
براي درست کردن اين غذا بهتر است از ماهي جنوب استفاده کنيد و پوست و استخوان آن را بگيريد. اگر باز هم هيچ کدام از اين ماهي‎ها را نداشتيد از هر کدام از ماهي‎هاي جنوب مي‎توانيد استفاده کنيد.
براي به کار بردن ماهي در اين دستور بهتر است؛ فيله‎ها را بشوئيد، سپس در آب نمک قرار داده و براي 24 ساعت در يخچال بگذاريد؛ در اين حين 1 يا 2 بار بايد آب را عوض کرد. اگر از ماهي کامل استفاده مي‎کنيد، بايد براي 48 ساعت آن را در آب نمک قرار دهيد و چندين بار هم آب را عوض کنيد و همچنين بعد از آن استخوان‎ها و پوست ماهي را جدا کرده و دور بريزيد.
هسته زيتو‎ن‎ها را بگيريد.
فيله‎هاي ماهي را مزه‌دار کنيد. ماهي را در تابه بگذاريد. به حدي شير يا مخلوط آب و شير (اگر دوست داريد مي‎توانيد از شير استفاده کنيد که بهتر است) به آن اضافه کنيد که روي ماهي را بپوشاند.
مخلوط را به جوش بياوريد. اجازه دهيد براي 2 دقيقه بجوشد. ماهي را از روي شعله برداريد و کنار بگذاريد.
سيب زميني‎ها را براي 20 دقيقه بجوشانيد (مي‎توانيد آنها را در آبي که براي پخت ماهي استفاده کرديد هم بپزيد) تا بپزند.
پوست سيب‌زميني‎ها را بگيريد. آنها را به‎صورت حلقه‎هايي با ضخامت 0.5 سانتي‎متري برش دهيد.
پياز را خرد کنيد.
ته قابلمه تفلون يا پيرکس مقدار زيادي روغن زيتون بريزيد. لايه‎اي از حلقه‎هاي پياز را در ته تابه بچينيد. لايه‎اي از سيب‎زميني را روي پيازها قرار دهيد.
ماهي را با انگشتان خود تکه تکه کرده و روي سيب زميني‎ها قرار دهيد. نمک ماهي را امتحان کنيد (بعد از يک روز خواباندن ماهي در آب و جوش دادن آن با آب و شير بايد فقط کمي نمک در ماهي باقي مانده باشد.). اگر بيشتر نمک آن از بين رفته و ماهي اصلاً نمک ندارد، ممکن است لازم باشد مقداري نمک روي ماهي‎ها بپاشيد.

فلفل سياه را آسياب کنيد.
مقدار زيادي روغن زيتون روي ماهي بريزيد و فلفل سياه را روي آنها بپاشيد.
تخم‎ مرغ‎ها را آب‎پز کرده و تکه تکه کنيد.
اين کار را با لايه‎اي ديگر از پياز، سيب زميني، ماهي، روغن زيتون و فلفل (اگر نياز است نمک) تکرار کنيد. سپس کارتان را با لايه‎اي ديگر از پياز، سيب زميني، روغن زيتون و تخم‌مرغ‎هاي آب‎پز و زيتون تمام کنيد.
قابلمه را روي شعله متوسط گاز قرار دهيد و با درپوش به مدت 30 دقيقه مواد را بپزيد. يا فر را روي درجه 175 سانتي‎گراد روشن کرده و قابلمه را با درپوش بسته در آن قرار دهيد و براي 30 تا 40 دقيقه مواد را بپزيد.
اين غذا را با نان و برنج هم مي‎توانيد سرو کنيد ولي سيب‌زميني در کنار تخم‌مرغ آبپز و ماهي ترکيب کامل و مغذي را بدون نياز به نان و برنج فراهم مي‌کند

نظرات بینندگان

ارسال نظر