صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ خورش خلال بادام، غذاي کرمانشاهي

خورش خلال بسيار خوشمزه و مجلسي مي باشد و در شهر کرمانشاه از محبوبيت خاصي بر خوردار مي باشد.

کد خبر: 3735

پيازچه/ خورش خلال بسيار خوشمزه و مجلسي مي باشد و در شهر کرمانشاه از محبوبيت خاصي بر خوردار مي باشد.
چي لازم داريم؟
گوشت گوسفند يا گوساله بدون چربي ۱ کيلو گرم
خلال بادام ۱۰۰ گرم
زرشک سياه ۲ قاشق غذا خوري
ليمو عماني۶ عدد
پياز داغ ۳ قاشق غذا خوري
رب گوجه فرنگي ۱/۵ (يک و نيم ) قاشق غذا خوري
زعفران دم کرده ۲ قاشق غذا خوري
نمک و زردچوبه و ۲ عددبرگ بو و يک قطعه دارچين و چند عدد هل و تخم گشنيز
روغن حيواني ۴ قاشق غذا خوري
آرد ۱ قاشق مربا خوري
چطوري بپزيم؟
گوشت را به صورت قيمه نسبتاْ درشت و هم اندازه خرد کنيد و با کمي روغن وپياز رنده شده و زردچوبه تفت دهيد. بعد روي آن آب بريزيد و روي حرارت ملايم بگذاريد .اگر مي خواهيد خورش خوش رنگ شود بهتر است وقتي به جوش آمد کف روي آن را بگيريد. يک ساعت مانده به پايان پخت آرد را با کمي روغن سرخ کنيد و به خورش اضافه کنيدبا اين عمل آب خورش غلضت مناسبي پيدا ميکند.

خلال بادام را در کمي گلاب يا آب نيم گرم و يا زعفران دم کرده به مدت نيم ساعت خيس کنيد و از خلال بادامي که معروف به خلال بادام زاويه است استفاده کنيد اين خلال بادام درشت و خوشمزه ميباشد نمک و رب و ليمو عماني وخلال بادام را هم در خورش بريزيد.زرشک را در آب به مدت نيم ساعت خيس کنيد تا زماني که به خورش اضافه مبشود رنگ خورش را تغيير ندهد و بعد از آب خارج نموده ودر پنج دقيقه آخر زعفران و روغن حيواني و پياز داغ و زرشک سياه را به خورش اضافه کنيد.

فراموش نکنيد که دارچين و برگ بو را خارج کرده و دور بيندازيد سعي کنيد که اين خورش خوب جا بيفتد و آب کمي داشته باشد تا زيبا و مجلسي شود از ريختن خلال بادام بيش از حد خود داري کنيد چون اصليت و زيبايي خورش را از بين ميبرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر