صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

شيريني ها/ کيک قرمز مخملي خوشگل و خوشمزه!

شيريني ها/ کيک قرمز مخملي خوشگل و خوشمزه!

کد خبر: 3704

ديگچه/ کيک قرمز مخملي خوشمزه و پر طرفدار است کيک را با مخلوط پنير خامه اي پوشش دهيد. اين کيک را بصورت کاپ کيک و يا بصورت کلوچه نيز مي توانيد درست کنيد.
مجموع مدت زمان: 1 ساعت 30 دقيقه
آماده سازي:30 دقيقه
غيرفعال:30 دقيقه
پخت:30 دقيقه
تعداد سرو:8 نفر
چي لازم داريم؟
2/5 فنجان آرد کيک
1/5 فنجان شکر
1 فنجان روغن مايع
1 قاشق چاي خوري جوش شيرين
1 قاشق چاي خوري سرکه سفيد
1 قاشق چاي خوري وانيل
2 عدد تخم مرغ
1 فنجان دوغ
50 گرم رنگ قرمز غذا
1 بسته (8 اونس) پنير خامه اي
0.5 فنجان کره
4 فنجان پودر قند
1 قاشق چاي خوري وانيل
0.5 فنجان گردو خرد شده


چطوري بپزيم؟
براي تهيه کيک قرمز مخملي ابتدا گرماي فر را روي حرارت ۱۷۵ درجه سانتيگراد تنظيم کنيد. ظرف پخت کيک را چرب کرده و کمي آرد در کف آن بريزيد.
در يک کاسه بزرگ، شکر، روغن و تخم مرغ با هم مخلوط کنيد و خوب هم بزنيد. رنگ غذا و سرکه را به دوغ اضافه کنيد. و سپس جوش شيرين را به آرد کيک اضافه کنيد. مخلوط آرد و مخلوط دوغ را متناوب و به آرامي به مخلوط شکر اضافه کنيد و مخلوط کيک قرمز مخملي را خوب هم بزنيد.
۱ قاشق چاي خوري وانيل را به خمير اضافه کرده و هم بزنيد. خمير کيک قرمز مخملي را به ظرف پخت که قبلا آماده کرده بوديد بريزيد.
ظرف خمير کيک قرمز مخملي را براي پخت به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقيقه در فر گاز که از قبل گرم کرده ايد بگذاريد. پس از پخت، کيک را از فر گاز بيرون بياوريد و بگذاريد سرد شود.
پنير خامه اي، کره، پودر قند و ۱ قاشق چاي خوري وانيل را با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنيد. گردوي خرد شده را اضافه کنيد پس از سرد شدن کيک ، آن را با مخلوط پنير خامه اي آماده شده بپوشانيد. دسر کيک قرمز مخملي آماده است نوش جان.

نظرات بینندگان

ارسال نظر