صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

«مرغ سوخاري» با طعم رزماري؛ دستوري وِيژه +عکس

هنگام تهيه مرغ سوخاري، همين که ساقه‌هاي رزماري شروع به جلز و ولز کردند، آن‌ها را بيرون بياوريد. دقت کنيد که با قرار دادن مرغ‌ها در فر از سرخ کردن زيادي آن‌ها جلوگيري مي‌کنيد و طعم بسيار بهتري به مرغ مي‌بخشيد. اين غذا در 1 ساعت آماده مي‌شود و براي سرو به تعداد 8 نفر مناسب است.

کد خبر: 3667

پارسه گرد/ هنگام تهيه مرغ سوخاري، همين که ساقه‌هاي رزماري شروع به جلز و ولز کردند، آن‌ها را بيرون بياوريد. دقت کنيد که با قرار دادن مرغ‌ها در فر از سرخ کردن زيادي آن‌ها جلوگيري مي‌کنيد و طعم بسيار بهتري به مرغ مي‌بخشيد. اين غذا در 1 ساعت آماده مي‌شود و براي سرو به تعداد 8 نفر مناسب است.

اگر باترميلک در دسترس‌تان نيست، از دوغ غليظ و شيرين استفاده کنيد.
چي لازم دارم:
ران مرغ 1600 گرم (8 عدد)
آرد گندم 3 پيمانه
باترميلک 2 پيمانه
روغن مايع 2 پيمانه
پودر پاپريکا 2 قاشق غذاخوري
برگ رزماري 1 قاشق غذاخوري + 4 شاخه
نمک و فلفل به مقدار لازم
چطور بپزم:
فر را از قبل روي 230 درجه سانتي‌گراد گرم کنيد، طبقه‌هاي مشبک فر را در يک سوم بالا و پايين فر، قرار دهيد. روي سيني لبه‌دار بزرگ فر، يک لايه آلومينيوم فويل بگذاريد. يک سيني توري را روي سيني لبه‌دار دوم قرا دهيد.
در کاسه‌اي بزرگ، مرغ، باترميلک، 1 قاشق چاي‌خوري نمک درشت و ½ قاشق چاي‌خوري فلفل آسياب شده را مخلوط کنيد و کنار بگذاريد (يا تا 2 روز در يخچال نگه داريد).
در کاسه بزرگ ديگري، آرد، پاپريکا (در صورت موجود بودن)، رزماري تازه و ساتوري شده، 1 قاشق غذاخوري نمک و 2 قاشق چاي‌خوري فلفل را مخلوط کنيد. هر بار چند تکه از مرغ‌ها را از مخلوط دوغ بيرون بياوريد (کمي صبر کنيد تا مواد اضافي آن چکه کند)، در مخلوط آرد بغلتانيد (آن را تکان دهيد تا مواد اضافي ريخته شود) و به سيني‌اي که از قبل روي آن را با فويل پوشانده‌ايد، منتقل کنيد.
در يک تابه بزرگ چدني روغن مايع گياهي و ساقه‌هاي رزماري را روي شعله به نسبت بالا گرم کنيد. بعد از اين که رزماري شروع کرد به جلز و ولز کردن، آن را از تابه جدا کنيد و دور بريزيد. تکه‌هاي مرغ را در دسته‌هاي 3 تايي سرخ کنيد تا زماني که قهوه‌اي طلايي شوند (براي هر طرف حدود 4 تا 5 دقيقه کافي است). آن را به سيني آماده منتقل کنيد (اگر مرغ‌ها خيلي زود قهوه‌اي مي‌شوند شعله را کم کنيد).
فويل را جدا کنيد؛ يک سيني توري روي سيني فر قرا دهيد. نيمي از تکه‌هاي مرغ را به اين سيني توري خالي منتقل کنيد. مرغ‌ها را روي هر دو سيني توري داخل فر بپزيد، تا زماني که دماسنج فوري که در ضخيم‌ترين بخش ران فرو کرده‌ايد دماي 165 درجه سانتي‌گراد را نشان دهد که 15 تا 20 دقيقه زمان مي‌برد. قبل از سرو کردن 5 دقيقه بگذاريد خنک شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر