صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ نکاتي براي طبخ «پاستا»

هر پاستايي بنا به شکل و اندازه‌ي خود سُس متفاوتي مي‌خواهد. براي انواع لوله‌اي شکل پاستاها بايد سس‌هاي غليظ‌‌تري آماده کنيد. براي پاستاهاي نازک مثل اسپاگتي‌ها و ماکاروني‌هاي معمولي سُس‌هاي رقيق‌تر با روغن و گوجه فرنگي رنده شده مناسب‌تر است.

کد خبر: 3645

خانه داري/ هر پاستايي بنا به شکل و اندازه‌ي خود سُس متفاوتي مي‌خواهد. براي انواع لوله‌اي شکل پاستاها بايد سس‌هاي غليظ‌‌تري آماده کنيد.
براي پاستاهاي نازک مثل اسپاگتي‌ها و ماکاروني‌هاي معمولي سُس‌هاي رقيق‌تر با روغن و گوجه فرنگي رنده شده مناسب‌تر است.
پاستاها را با حرارت بالا بپزيد.
زماني که آب جوش مي‌آيد و پاستاها را داخل آن مي‌ريزيد حواستان باشد که شعله‌ي گاز بالا باشد و حالت جوشيدن آب بعد از اضافه کردن پاستاها نيز ادامه داشته باشد. اين کار باعث مي‌شود که پاستاها يکدست پخته شوند.


از جوشاندن زياد پاستاها بپرهيزيد.
پاستاها را تا زماني در آب بجوشانيد که به اصطلاح به دندان بيايند. پاستاها نبايد زيادجوشانده و نرم شوند. يادتان باشد که پاستاها تا کمي بعد از آب کش شدن نيز به روند پختن ادامه مي‌دهند. براي همين اگر زياد بجوشانيدشان خيلي نرم و به اصطلاح شفته مي‌شوند.
پاستاها را آب نکشيد.
بعضي‌ها عادت دارند که بعد از آب کش کردن پاستاها، آن‌ها را زير آب مي‌گيرند و حسابي شستشو مي‌دهند. اين کار اشتباه است. بعد از اين که پاستاها نرم و آب کش شد بلافاصله آن‌ها را در ظرف حاوي سس بريزيد. هيچ وقت پاستاهاي پخته را آب نکشيد زيرا نشاسته‌ي آن‌ها از بين مي‌رود و به خوبي با سس مخلوط نمي‌شوند.
به پاستاهايتان کمي پنير رنده شده اضافه کنيد.
کمي پنير پارمسان روي پاستاهايتان رنده کنيد. اين کار باعث خوشمزه تر شدن آن‌ها مي‌شود. در ايتاليا معمولاً کمي روغن زيتون نيز براي خوش طعم شدن به پاستاها اضافه مي‌کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر