صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ ترميم مفاصل با خوردن ژله

وي با بيان اينکه مشابه اين پروتئين در آب مرغ وجود دارد، ادامه داد: به همين دليل وقتي که آب مرغ را در يخچال نگهداري مي‌کنيم حالت ژله‌اي مي‌گيرد. "گلوکوز آمين" و "کندراتين سولفات" از مواد موجود در ژله و پاستيل هستند که براي استخوان مفيدهستند.

کد خبر: 3621

خبر فارسي/ مريم شيرمستي در خصوص اينکه آيا ژله و پاستيل واقعا براي استخوان‌ها مفيد هستند، گفت: ماده اصلي تشکيل دهنده ژله و پاستيل نوعي پروتئين حيواني استو از همين رو مي‌تواند براي استخوان‌ها و مفاصل مفيد باشد.
وي با بيان اينکه مشابه اين پروتئين در آب مرغ وجود دارد، ادامه داد: به همين دليل وقتي که آب مرغ را در يخچال نگهداري مي‌کنيم حالت ژله‌اي مي‌گيرد.
"گلوکوز آمين" و "کندراتين سولفات" از مواد موجود در ژله و پاستيل هستند که براي استخوان مفيدهستند.
اين کارشناس تغذيه با اشاره به قند و افزودني‌هايي که به انواع ژله و پاستيل اضافه مي‌شود، ادامه داد: وجود اين مواد مي‌تواند اثر مفيد ژله و پاستيل را خنثيو چاقي و اضافه وزن ايجاد کند، بنابراين بهتر است مردم از ورق‌هاي ژلاتيني فاقد قند و افزودني موجود در بازار استفاده کنند.
وي يادآوري کرد: مي‌توان ژلاتين را با آبليمو و عسل استفاده کرد و چون يک ترکيب پروتئيني است مصرف آن براي ميان وعده مفيد است.
شيرمستي ، مصرف ژله و پاستيل بدون افزودني براي ترميم مفاصل، رفع التهاب استخوان‌ها مفيد خواندو توصيه کرد که اينگونه ژله‌هايک بار در هفته مصرف شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر