صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

پوست مرغ را بکنيم يا نه؟

طبعا توصيه‌ها بر اين است که در طبخ، پوست مرغ مصرف نشود، چرا که از نظر تغذيه‌اي، پوست داراي چربي بالايي است و اسيد چرب اشباع و کلسترول بالايي دارد، به همين جهت ميزان کالري بيشتري را نيز ايجاد مي‌کند.

کد خبر: 3606

بيتوته/ دکتر مجيد حاجي‌فرجي، متخصص تغذيه و رژيم درماني و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در اين باره مي‌گويد: طبعا توصيه‌ها بر اين است که در طبخ، پوست مرغ مصرف نشود، چرا که از نظر تغذيه‌اي، پوست داراي چربي بالايي است و اسيد چرب اشباع و کلسترول بالايي دارد، به همين جهت ميزان کالري بيشتري را نيز ايجاد مي‌کند. از سويي تصور عامه بر اين است که ترکيباتي در پوست مرغ انباشته است که منجر به بيماري‌ها مي‌شود و اختلالات هورموني در زنان و دختران را پديد مي‌آورد و مساله ديگر، اختلالات سرطاني است که در درازمدت ايجاد مي‌شود؛ ولي نگراني متخصصان تغذيه بيشتر بر آنتي‌بيوتيک‌هايي است که به صورت مکمل به جوجه‌هاي در حال رشد تزريق يا خورانده مي‌شود و در پوست آنها ذخيره مي‌شود؛ چراکه اين داروها به صورت منظم جهت سالم نگه داشتن آنها، به جوجه‌ها داده مي‌شود.
اين متخصص تغذيه در ادامه اظهار مي‌کند: گاه مشاهده شده است که ترس عامه مردم از وجود هورمون در بدن مرغ و جوجه‌ها بيشتر از وجود آنتي‌بيوتيک‌هاست؛ چراکه آنها مي‌دانند اين هورمون‌ها باعث رويش موهاي زايد در بدن زنان و دختران مي‌شوند؛ ولي قابل ذکر است که مرغداري‌ها براي رشد جوجه‌ها به جهت مقرون به صرفه نبودنش، از هورمون استفاده نمي‌کنند.
و همان طور که گفته شد از داروهاي آنتي‌بيوتيک استفاده مي‌کنند.
باربيکيو و خطرات آن
درهر100 گرم گوشت مرغ با پوست، چيزي حدود 16 الي 17 گرم چربي وجود دارد که اگر آن را با مقدار کالري که براي هر گرم چربي است محاسبه کنيم، حدود 150 تا 155 کيلوکالري در 100 گرم گوشت به ما چربي مي‌دهد که اين طبعا حدود 100 تا 120 گرم کلسترول و 5 گرم چربي اشباع دارد، حال اگر اين ران يا بال را از چربي (پوستش)‌ جدا کنيم اين مقدار چربي به 2/2 گرم چربي در 100 گرم تغيير مي‌کند.
دکتر حاجي فرجي با اشاره به اين مطلب درخصوص نحوه پخت گوشت به وسيله باربيکيو اظهار مي‌کند: در اين روش پوست گوشت به صورت خشک درآمده که بسياري مايل به خوردن آن هستند غافل از اين که اين پوست خشک شده (مرغ يا ماهي)‌ حدود 46 گرم چربي دارد که اگر محاسبه شود 415 کيلوکالري فقط از پوست خشک و کبابي به دست مي‌آيد.
اين عضو هيات علمي مي‌گويد: ولي مساله‌اي که در طبخ گوشت‌ها در باربيکيو نگران‌کننده است تماس مستقيم گوشت با حرارت، زغال و مواد سوزاننده‌اي است که به کار مي‌رود که خود داراي مواد سمي است و به گوشت منتقل مي‌شود که در طول زمان احتمال بروز سرطان را زياد مي‌کند، پس بهتر است هنگام باربيکيو کردن گوشت، حتي‌المقدور آن را از پوستش جدا نکرده و پس از پخت کامل، گوشت را جهت کاهش خطر، از پوستش جدا کنيم.
از آنجا که در سوخاري کردن نيز بايستي گوشت در روغن غوطه‌ور شود، باز همان عواقب و خطر بروز سرطان، گسترش پيدا مي‌کند، پس مي‌توان روش بخارپز يا آب‌پز نمودن گوشت را به عنوان کم‌خطرترين راه پخت ذکر کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر