صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ پخت بهتر و خوشمزه‌تر «ماهي» و «ميگو»

براي مزه‌دار کردن ماهي قبل از سرخ کردن ماهي را فيله کنيد و در شير و پياز خلالي خرد کرده به مدت 3 ساعت بخوابانيد. سپس در آبکش بريزيد، با نمک و فلفل مزه‌دار کنيد، در آرد سوخاري بغلتانيد و سرخ کنيد.

کد خبر: 3597

آريا/ * براي مزه‌دار کردن ماهي قبل از سرخ کردن ماهي را فيله کنيد و در شير و پياز خلالي خرد کرده به مدت 3 ساعت بخوابانيد. سپس در آبکش بريزيد، با نمک و فلفل مزه‌دار کنيد، در آرد سوخاري بغلتانيد و سرخ کنيد.
* براي آن که بوي ماهي از دست زدوده شود بهتر است دست‌هاي خود را با محلول سرکه و آب و يا آب و نمک بشوييد.
* براي اين که ميگو در هنگام پخت سفت نشود، آب، نمک و 2 قاشق سوپ‌خوري سرکه را در قابلمه‌ي مناسبي بريزيد و بجوشانيد، ميگو را بيفزاييد و 10 ثانيه صبر کنيد. شعله را خاموش کنيد و ميگوها را در آبکش بريزيد.
* براي اينکه ماهي در هنگام پخت (آب‌پز) متلاشي نشود، بهتر است مقداري سرکه و نمک در آب‌جوش بريزيد و ماهي را در آن بپزيد.
* براي اينکه ماهي در هنگام سرخ کردن خرد نشود، بهتر است ابتدا قسمت بدون پوست را در روغن سرخ کنيد، سپس قسمت پوست ماهي را سرخ کنيد تا اين اتفاق پيش نيابد.
* اگر مي‌خواهيد ماهي منجمد طعم تازگي و خوبي به خود بگيرد، فيله‌ي ماهي يخ زده را در شير قرار دهيد تا انجماد آن در شير به آرامي باز شود و آن‌گاه خواهيد ديد که مزه‌ي يخ‌زدگي را از ماهي مي‌کشد و طعم دل‌پذيري به آن مي‌بخشد.
براي اين که ميگو در هنگام پخت سفت نشود، آب، نمک و 2 قاشق سوپ‌خوري سرکه را در قابلمه‌ي مناسبي بريزيد و بجوشانيد، ميگو را بيفزاييد و 10 ثانيه صبر کنيد. شعله را خاموش کنيد و ميگوها را در آبکش بريزيد
* براي اينکه هنگام تميز کردن، ماهي از زير دستتان سُر نخورد، ابتدا کمي نمک روي تخته‌ي کار بپاشيد. سپس ماهي را روي آن قرار دهيد و به راحتي آن را تميز کنيد.
* راه تشخيص تازگي ماهي اين است که در ظرف مناسبي به ميزان کافي آب بريزيد، سپس ماهي را درون آب قرار دهيد. اگر ماهي شناور بماند تازه است. اگر به ته ظرف فرو رود احتمالاً از صيد آن مدت زيادي گذشته است.
* براي پخت ماهي شوريده: ماهي شوريده گوشتي لطيف دارد و بهتر است به صورت شکم پُر يا سرخ‌شده مصرف شود. دقت داشته باشيد که براي پر کردن شکم اين ماهي، فقط تا قسمت کمر ماهي باز شود.
* براي اين که ميگو در هنگام پخت شکل حلزوني به خود نگيرد، پس از تميز کردن با چاقوي تيز 4 برش در بند پشت ميگو به عمق نيم سانتيمتر ايجاد کنيد. ميگو ديگر در هنگام پخت حلزوني شکل نمي‌شود.
* از بهترين طعم‌دهنده‌ها به گوشت ماهي مي‌توان به ترکيبي از زعفران، نمک، فلفل سياه و سرکه اشاره کرد.
* براي مزه دار کردن گوشت ماهي قبل از سرخ کردن ماهي را در مخلوط آرد، زردچوبه، ادويه‌ي ماهي، نمک و فلفل بغلتانيد، سپس آن را در روغن سرخ کنيد.
* براي اين که در هنگام پخت ماهي در فر، پوست ماهي به سيني فر نچسبد، بهتر است ماهي را روي صفحه‌ي سيليکوني يا سيني تفلون بپزيد. يا سيني را چرب کرده و قدري آرد سمولينا يا آرد سوخاري درشت روي سيني بپاشيد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر