صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ خوراک «ميگو» و سس «قارچ»

ميگو 300 گرم . روغن زيتون 2 قاشق غذاخوري . گوجه فرنگي 2 عدد . سير 4 حبه . پياز 1 عدد قارچ خرد شده 2 ليوان . خامه ترش 1/2 ليوان . آب مرغ 1 ليوان . سس گوجه فرنگي 1 قاشق غذاخوري

کد خبر: 3443

ايران کوک/ چي لازم دارم:
ميگو 300 گرم . روغن زيتون 2 قاشق غذاخوري . گوجه فرنگي 2 عدد . سير 4 حبه . پياز 1 عدد
قارچ خرد شده 2 ليوان . خامه ترش 1/2 ليوان . آب مرغ 1 ليوان . سس گوجه فرنگي 1 قاشق غذاخوري

چطوري درست کنم:
گوجه فرنگي ها را ريز خرد کنيد و همراه با روغن زيتون ، سير رنده شده ، مقداري نمک و فلفل داخل ماهيتابه بريزيد و روي حرارت متوسط قرار دهيد ، تفت دهيد تا آب گوجه فرنگي کشيده شود سپس سس گوجه فرنگي را اضافه کنيد و از روي حرارت برداريد.
پياز را ريز خرد کنيد و داخل ماهيتابه بريزيد و روي حرارت متوسط قرار دهيد و پس از اينکه پياز نرم شد قارچ هاي خرد شده را اضافه کنيد و تفت دهيد تا آب قارچ کشيده شود.
گوجه فرنگي هاي تفت خورده و خامه ترش را به قارچ اضافه کنيد وهم بزنيد ، پس از اينکه به خوبي مخلوط شدند آب مرغ را اضافه کنيد سپس حرارت را زياد کنيد تا سس به جوش بيايد.
پس از اينکه سس به جوش آمد ميگوها را اضافه کنيد ، با حرارت بالا هم بزنيد تا سس غليظ شده و همزمان ميگوها بپزند و گرد شوند ( دقت کنيد که ميگوها را بيش از حد نپزيد تا ترد باقي بمانند ) ، خوراک ميگو را در ظرف بکشيد و همراه با پوره سيب زميني ، نان ، برنج ، ماکاروني و … سرو کنيد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر