صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ چگونه "استيک" را مرينيت کنيم؟

چگونه استيک را مرينيت کنيم مرينيت کردن استيک باعث ترد و خوشمزه تر شدن آن مي شود. با گذاشتن گوشت مرينيت شده در يخچال، گوشت طعم مواد را به خود مي گيرد و استيک هنگام پخت آبدار و خوشبو خواهد بود. در ادامه اين چگونه، روش مرينيت کردن استيک و سه دستور خوشمزه براي اين کار را مي آموزيد.

کد خبر: 3332

چگونه/ چگونه استيک را مرينيت کنيم مرينيت کردن استيک باعث ترد و خوشمزه تر شدن آن مي شود. با گذاشتن گوشت مرينيت شده در يخچال، گوشت طعم مواد را به خود مي گيرد و استيک هنگام پخت آبدار و خوشبو خواهد بود. در ادامه اين چگونه، روش مرينيت کردن استيک و سه دستور خوشمزه براي اين کار را مي آموزيد.

روش کار:
يک برش از گوشت را انتخاب کنيد. يک قسمت سفت و يا کم چرب مانند قلوه گاه، راسته و سرين بهترين قسمت ها براي مرينيت کردن هستند. مواد مرينيت داخل گوشت فرو مي روند به آن طعم و مزه مي دهند و به ترد شدن آن کمک مي کنند.
گوشت را به برش هاي نازک ببريد تا مواد به همه جاي آن نفوذ کند و به مرکز آن هم برسد.
نازک بريدن استيک قبل از پختن، مي تواند شانس سفت و خشک شدن آن را تا حدي زيادي افزايش دهد. اگر تصميم گرفته ايد آن را نازک کنيد بايد زمان پخت آن را کاهش دهيد و چشم از آن برنداريد.
همچنين مي توانيد شکاف هايي در قسمت هاي ضخيم گوشت ايجاد کنيد تا مواد سريع تر در آن نفوذ کند. اين سوراخ ها را طوري ايجاد کنيد که گوشت تکه تکه نشود.
مواد را با هم مخلوط کنيد. يک دستور ساده براي مواد مرينيت شامل روغن و چاشني هاي ديگر مثل شيرين کننده ها و سبزيجات و يا ادويه جات است. مواد مرينيت کردن مي تواند شيرين يا شور، با طعم ايتاليايي يا با طعم باربيکيو باشد. مواد لازم را خودتان انتخاب کنيد يا از يکي از دستوراتي که در اين چگونه آمده است استفاده کنيد.
در بيشتر دستورات از يک مايع اسيدي مانند سرکه يا آب ليمو استفاده مي شود. اما يادتان باشد که مرينيت کردن گوشت در مواد اسيدي (با PH پايين تر از 5) به مدت بيشتر از دو ساعت اثر معکوس دارد و باعث سفت شدن گوشت مي شود.
آنزيم هايي که باعث ترد شدن گوشت مي شوند در زنجبيل، کيوي، پاپايا و آناناس وجود دارد. اما بيش از حد ماندن گوشت در اين مواد هم مي تواند باعث شود گوشت مثل خمير نرم شود.
محصولات لبني مانند ماست و دوغ هم مي توانند اثر تردکنندگي داشته باشند هر چند دليل آن شناخته شده نيست، اما احتمالاً به دليل وجود اسيد لاکتيک است.
گوشت را در يک ظرف قرار دهيد و مواد را به آن اضافه کنيد. مي توانيد از هر نوع ظرف پلاستيکي، شيشه اي يا ظروف نگهداري مواد غذايي استفاده کنيد. به اندازه کافي از مواد روي گوشت بريزيد تا آن را کاملاً بپوشاند. نگران بيش از حد اضافه کردن مواد نباشيد.
مرينيت کردن يک برش صاف از گوشت در يک کيسه زيپ لاک بزرگ مي تواند ايده مفيدي باشد. چون در اين صورت- نسبت به موقعي که آن را در يک کاسه قرار مي دهيد- به مواد کمتري نياز داريد تا کاملاً روي گوشت را بپوشانيد.
اگر زمان تان کم است مي توانيد مواد را روي گوشت بماليد.
گوشت مرينيت شده را در يخچال قرار دهيد. در ظرف را ببنديد و بگذاريد به مدت 2 تا 24 ساعت -بسته به نوع مواد تان- در يخچال بماند.
گوشت را بپزيد. مواد اضافه را از روي گوشت پاک کنيد و اجازه دهيد به دماي اتاق برسد. سپس آن را گريل کنيد، بپزيد، سرخ کنيد يا با توجه به دستوري که داريد، از هر روش ديگري براي پخت استفاده کنيد.

درست کردن مواد براي مرينيت کردن
مواد را با سرکه بالزاميک درست کنيد. اين يک روش مرينيت کردن کلاسيک است که بهترين طعم گوشت را به دست مي دهد. براي درست کردن آن موادي که در زير آمده است را با هم مخلوط کنيد:
موسير متوسط خرد شده 2 عدد
آويشن خشک 1 قاشق غذا خوري
شکر قهوه اي 3 قاشق غذا خوري
سويا سس ¼ پيمانه
سس ورستر شاير 3 قاشق غذا خوري
سرکه بالزاميک 2 قاشق غذا خوري
روغن نباتي 1/3 پيمانه

مرينيت نمک و فلفل را امتحان کنيد. مرينيت کردن گوشت در نمک و فلفل به مدت يک شب باعث مي شود که اين چاشني ها به داخل برش هايي که در گوشت ايجاد کرده ايد نفوذ کند و وقتي آن را مي پزيد، تندي دلپذيري به گوشت بدهد. موادي که براي اين روش نياز داريد اين ها هستند:
نمک يک و نيم قاشق غذاخوري
فلفل تازه آسياب شده 2 قاشق چايخوري
پودر سير 1 قاشق چايخوري
آب ¼ پيمانه
روغن کانولا يا روغن نباتي ¼ پيمانه
سرکه سفيد 2 قاشق غذا خوري

گوشت را به روش ايتاليايي با عسل مرينيت کنيد. اين روش براي استيک عالي است، اما مي توانيد آن را براي مرغ هم استفاده کنيد. مواد زير را خوب با هم مخلوط کنيد و سپس روي گوشت خام بريزيد:
سس استيک يک و نيم پيمانه
سويا سس 1 قاشق غذاخوري
سس سالاد ايتاليايي 1/3 پيمانه
عسل 1/3 پيمانه
پودر سير ½ قاشق غذاخوري

نکات و هشدارها:
اگر مي خواهيد از باقيمانده مواد به عنوان سس استفاده کنيد، براي جلوگيري از مسموميت غذايي اول آن را بجوشانيد.
همچنين مي توانيد از يک ظرف وکيوم براي مرينيت کردن استفاده کنيد. با استفاده از اين روش خيلي سريع تر به نتيجه مي رسيد و زمان مرينيت کردن را به حدود 75% کاهش مي دهيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر