صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

شيريني ها/ پيراشکي سيب شکري براي عصرانه

سيب 4 عدد . آرد 4 ليوان . روغن 2 قاشق غذاخوري . آب گرم 1 و 1/2 ليوان . شکر 1/4 ليوان شکر 1 قاشق غذاخوري . مخمر فوري 1 قاشق غذاخوري . نمک 1 قاشق چايخوري . پودر قند مقداري

کد خبر: 3258

ايران کوک/ چي لازم دارم:
سيب 4 عدد . آرد 4 ليوان . روغن 2 قاشق غذاخوري . آب گرم 1 و 1/2 ليوان . شکر 1/4 ليوان
شکر 1 قاشق غذاخوري . مخمر فوري 1 قاشق غذاخوري . نمک 1 قاشق چايخوري . پودر قند مقداري

چطوري درست کنم:
مخمر خشک و آب گرم را داخل کاسه اي بريزيد و مخلوط کنيد و 5 دقيقه کناري قرار دهيد سپس روغن ، آرد ، نمک و شکر را اضافه کنيد و با دست مخلوط نماييد تا خمير نرمي بدست بيايد.
خمير را داخل کاسه اي که چرب کرده ايد بگذاريد ، روي ظرف را بپوشانيد و 30 دقيقه در جاي گرمي استراحت دهيد سپس خمير را کمي ورز دهيد و 1 ساعت ديگر بگذاريد استراحت کنيد.
سيب ها را پوست بکنيد و درشت رنده کنيد يا با چاقو ريز خرد کنيد ، روي سطح کار آرد بپاشيد و خمير را روي سطح کار قرار دهيد و به تکه هاي يکسان تقسيم کنيد ، خميرها را به نوبت کف دست تان گرد پهن کنيد و مقداري سيب خرد شده داخل هر خمير قرار دهيد و روي آن کمي شکر بپاشيد ، خمير را از وسط تا کنيد و لبه هاي خمير با فشار دست به هم بچسبانيد.
داخل قابلمه روغن بريزيد و پس از اينکه داغ شد خميرها را داخل روغن بيندازيد و با حرارت متوسط سرخ کنيد ، پس از اينکه يک طرف طلايي شد برگردانيد تا طرف ديگر آن نيز طلايي شود ، پيراشکي ها را روي دستمال کاغذي قرار دهيد تا روغن اضافي شان برود سپس با پودر قند تزيين و سرو کنيد.

نکته ها : ميتوانيد از ميوه هاي ديگري مانند گلابي ، هلو ، زردآلو و … نيز استفاده کنيد ، ميتوانيد اين پيراشکي را همراه با بستني سرو کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر