صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

ته چين گوجه و بادمجان؛ مناسب دوستداران غذاهاي گياهي

برنج: 2 استکان ماست: 200 گرم تخم مرغ: يک عدد زعفران حل شده: يک قاشق غذاخوري بادمجان: 3 عدد گوجه‌فرنگي: 2 عدد پيازداغ: يک قاشق غذاخوري نمک و زردچوبه و فلفل: به مقدار لازم روغن و کره: به مقدار لازم

کد خبر: 3252

آکا ايران/ چي لازم دارم؟
برنج: 2 استکان
ماست: 200 گرم
تخم مرغ: يک عدد
زعفران حل شده: يک قاشق غذاخوري
بادمجان: 3 عدد
گوجه‌فرنگي: 2 عدد
پيازداغ: يک قاشق غذاخوري
نمک و زردچوبه و فلفل: به مقدار لازم
روغن و کره: به مقدار لازم
چه طوري بپزم؟
ابتدا بادمجان ها را سرخ کرده و در قابلمه مي‌چينيم . روي آن گوجه فرنگي‌ها را ريز کرده و پيازداغ را به همراه نمک و زردچوبه و فلفل به آن اضافه کرده و يک ليوان آب روي آن مي‌ريزيم و با حرارت ملايم مي‌پزيم.
وقتي بادنجان ها پختند با گوشت‌کوب همه‌ي مواد را له مي‌کنيم و اگر مواد آب داشت، حرارت را کمي زياد مي‌کنيم تا آب گوجه - بادمجان کاملاً تخت شود.

سپس آن ‌را کنار مي‌گذاريم.
در مرحله بعد، ابتدا برنج را شسته و کمي نمک به آن مي‌زنيم و يکي دو ساعت قبل از پخت خيس مي‌کنيم. بعد قابلمه‌ کوچکي را پر آب مي‌کنيم و مي‌گذاريم تا آب جوش بيايد.
سپس برنج را مثل پخت پلوي آبکش درست مي‌کنيم، البته برنج ته چين را کمي دانه‌اي‌تر از برنج معمولي بر مي‌داريم. بعد از پخت برنج آن را در آبکش مي‌ريزيم.
ماست را با تخم مرغ و زعفران هم زده و برنج را با ماست مخلوط مي‌کنيم سپس تابه‌اي با سايز متوسط روي گاز مي‌گذاريم و کمي کره داخل آن مي‌اندازيم وقتي کره داغ شد نصف مخلوط برنج و ماست را داخل تابه مي‌ريزيم و کاملاً صاف مي‌کنيم بعد روي آن از مخلوط گوجه و بادمجان مي‌ريزيم طوري که روي برنج با اين مخلوط کاملاً پوشيده شود دوباره بقيه‌ي برنج و ماست را روي گوجه و بادمجان مي‌ريزيم و خوب صاف مي‌کنيم و درِ تابه را گذاشته با حرارت ملايم به مدت 45 دقيقه مي‌پزيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر