صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ ريحان را در يخچال نگهداري نکنيد

يکي از عادت هاي خانم ها نگهداري سبزي ها در يخچال و فريزر براي فصول مختلف است که اين موضوع اگرچه يک نوع سليقه درخانه داري است اما در برخي مواقع و در قبال برخي سبزي ها مي تواند مشکل ساز بوده و مضر باشد. برخي سبزي ها اگر در يخچال و فريزر نگهداري شوند نه تنها خاصيت خود را از دست مي دهند بلکه در برخي مواقع نيز مي توانند سلامتي شما را به خطر بياندازند.

کد خبر: 3247

نامه نيوز/ يکي از عادت هاي خانم ها نگهداري سبزي ها در يخچال و فريزر براي فصول مختلف است که اين موضوع اگرچه يک نوع سليقه درخانه داري است اما در برخي مواقع و در قبال برخي سبزي ها مي تواند مشکل ساز بوده و مضر باشد.
برخي سبزي ها اگر در يخچال و فريزر نگهداري شوند نه تنها خاصيت خود را از دست مي دهند بلکه در برخي مواقع نيز مي توانند سلامتي شما را به خطر بياندازند.


گوجه فرنگي
خيلي ها عقيده دارند که گوجه فرنگي به صورت تکنيکي ميوه است، اما خب هر آدم عاقلي مي داند که گوجه فرنگي جزو سبزي ها به شمار مي رود. اگر تا به حال گوجه فرنگي پرورش داده باشيد، حتما متوجه اين نکته شده ايد که گوجه فرنگي عاشق گرما است و از سرما متنفر است. آنها حتي بعداز چيده شدن هم ترجيح مي دهند که در گرما و هواي معتدل باشند تا سرماي يخچال. اگر دوست داريد که غذاي خوشمزه اي را بپزيد، بهتر است هميشه از موادغذايي تازه استفاده کنيد، چرا که مواد تازه غذاي شما را لذيدتر از هر زماني مي کنند.
به اندازه مورد نيازتان بخريد و به جاي اينکه مقدار اضافه آن را دريخچال يا حتي در فريزر نگهداري کنيد، با مقدار مناسب آن يک غذاي کاملا خوشمزه درست کنيد و از طعم طبيعي آن نهايت استفاده را ببريد.

ريحان
گوجه فرنگي و ريحان يکي از بهترين ترکيب هايي است که شما مي توانيد در بشقاب کنار کباب قرار دهيد و از ترکيب طعم آنها با هم لذت ببريد. همان طور که اين دو در خوراک ها ترکيب خوبي با هم دارند، از لحاظ نگهداري هم درست مانند هم هستند.
ريحان هم مانند گوجه فرنگي از سرما متنفر است و هميشه تازه اش يک طعم ديگري دارد. اگر مي خواهيد سبزي شما طراوت و تازگي داشته باشد، بهتر است مقداري که مي خواهيد استفاده کنيد را بدانيد و زيادتر از حد نخريد که مجبور شويد سبزي اضافه را در يخچال نگه داريد يا حتي بدتر آن را فريز کنيد. بهترين طعم ريحان تا دو روز مي ماند و بعداز دو روز طعم خيلي بدي پيدا مي کند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر