صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ هرم غذايي راهکار پيشگيري از مشکلات جسمي و رواني

نريمان سعادتي متخصص تغذيه و رژيم درماني افزود: رژيم متعادل و سالم نياز جدي براي بدن است و افرادي که از اين رژيم غذايي پيروي نمي‌کنند، دچار انواع بيماري‌ها و اختلالات مي‌شوند. وي گفت: متاسفانه بسياري از افراد هيچ اطلاعي از هرم غذايي ندارند و در واقع رژيم غذايي آنها هيچ شباهتي با غذاهاي موجود در هرم غذايي ندارد.

کد خبر: 3199

خبر فارسي/ نريمان سعادتي متخصص تغذيه و رژيم درماني افزود: رژيم متعادل و سالم نياز جدي براي بدن است و افرادي که از اين رژيم غذايي پيروي نمي‌کنند، دچار انواع بيماري‌ها و اختلالات مي‌شوند.
وي گفت: متاسفانه بسياري از افراد هيچ اطلاعي از هرم غذايي ندارند و در واقع رژيم غذايي آنها هيچ شباهتي با غذاهاي موجود در هرم غذايي ندارد.

سعادتي تاکيد کرد: رژيم غذايي متعادل با استفاده از هرمک غذايي، انرژي مورد نياز بدن را به درستي تامين و ذخيره کرده و به عنوان راهکار اصلي در پيشگيري از بسياري از مشکلات جسمي و روحي –رواني شناخته مي‌شود.
وي يادآور شد: غلات، ميوه‌ها، سبزي‌ها، لبنيات، گوشت بدون چربي، مرغ، ماهي و حبوبات هرم غذايي را تشکيل مي‌دهند.
سعادتي خاطر نشان کرد: اگرچه در هرم غذايي به مصرف غذاهاي چرب و شيرين هم اشاره مي‌شود، اما تاکيد مي‌شود که اين غذاها مانند هر غذاي ديگري بايد به ميزان کافي و به اندازه نياز بدن مصرف شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر