صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ خورش کرفس گياهي مخصوص کساني که ممنوعيت استفاده از گوشت دارند

طرز تهيه و روش پخت خورش کرفس گياهي مناسب براي گياهخواران ، افراد وگان و کسانيکه به هر دليل ممنوعيت استفاده از گوشت دارند را در ادامه مي خوانيد.

کد خبر: 2963

کوکا/ طرز تهيه و روش پخت خورش کرفس گياهي مناسب براي گياهخواران ، افراد وگان و کسانيکه به هر دليل ممنوعيت استفاده از گوشت دارند را در ادامه مي خوانيد.

چي لازم داريم؟
نمک و فلفل و زرچوبه
کرفس متوسط 3 عدد
روغن به مقدار لازم
سويا خورشتي 100 گرم
نعنا خشک يک قاشق غذاخوري
پياز بزرگ 1 عدد
آنغوره 3 قاشق غذاخوري
جعفري خرد شده 100 گرم
عصاره سبزيجات 2 عدد
آبليمو به مقدار لازم
قارچ دکمه اي متوسط 100 گرم
زعفران يک قاشق چايخوري
چطوري بپزيم؟
پياز را بصورت نگيني خرد کرده با کمي روغن سرخ مي کنيم . سوياي درشت را به مدت 5 دقيقه در آب داغ خيس کرده و پس از اين که پياز به رنگ طلايي در آمد آب سويا را گرفته و آنرا داخل پياز و روغن مي ريزيم و کمي تفت مي دهيم.
نمک و فلفل و عصاره سبزيجات را هم اضافه کره و خوب تفت مي دهيم تا پيازها خوب له شود. آبغوره را داخل سويا مي ريزيم و خوب به هم مي زنيم. ساقه هاي کرفس را به اندازه دلخواه خرد مي کنيم و با جعفري خرد شده در ظرفي ديگر کمي سرخ مي کنيم.
کرفس سرخ شده را با مواد فوق مخلوط نموده و همراه 5 تا 6 ليوان آب مي گذاريم خوب بپزد و آب خورشت به اندازه شود. بعد يک قاشق غذاخوري نعنا را با کمي زردچوبه و 2 قاشق روغن به صورت نعنا داغ درست کرده داخل خورش مي ريزيم. آبليمو را نيز اضافه مي کنيم . زعفران را در کمي آب جوش حل کرده، اواخر طبخ به خورش اضافه مي کنيم و اجازه مي دهيم خورش خوب جا بيفتد.
در صورت تمايل مي توانيد 100 گرم قارچ را خرد کرده کمي سرخ کنيد و در اواخر طبخ به خورش اضافه نماييد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر