صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ طبخ خوراکي ها با فويل آلومينيومي در سفر

چنانچه براي چند روزي قرار است در سفر باشيد، يکي از هوشمندانه ترين راه هاي آشپزي، استفاده از فويل آلومينيومي است. مي توانيد مواد خام را در فويل بپيچيد و آن را روي زغال داغ بگذاريد و مستقيما در فويل سرو کنيد در اين صورت هيچ تابه و بشقاب کثيفي باقي نمي ماند. چه راهي از اين آسان تر؟ بنابراين يک رول کامل برداريد. آتش در آشپزي با فويل مهم است.

کد خبر: 2885

آکا ايران/ چنانچه براي چند روزي قرار است در سفر باشيد، يکي از هوشمندانه ترين راه هاي آشپزي، استفاده از فويل آلومينيومي است. مي توانيد مواد خام را در فويل بپيچيد و آن را روي زغال داغ بگذاريد و مستقيما در فويل سرو کنيد در اين صورت هيچ تابه و بشقاب کثيفي باقي نمي ماند. چه راهي از اين آسان تر؟ بنابراين يک رول کامل برداريد. آتش در آشپزي با فويل مهم است. شما به سطح کم عمقي از زغال نياز داريد که در مدت پخت بسوزد. اگر به اين نوع از آشپزي علاقه‌مند شده ايد. به اين چند نکته هم توجه کنيد:
۱) فويل آلومينيومي در دو ضخامت وجود دارد اگر نوع استاندارد يعني نازک آن را استفاده مي کنيد به دو لايه نياز داريد در غير اين صورت يک لايه از نوع ضخيم فويل براي آشپزي کافي است.
۲) عامل مهم ديگر چگونگي پيچيدن غذا در فويل است. فويل را بايد بدون منفذ بپيچيد تا رطوبت را درون خود نگه دارد و به اين ترتيب غذا با بخار پخته مي شود و تمام آب آن در داخلش باقي مي ماند.
۳) بسته فويل را مستقيما روي آتش زغال بگذاريد و منتظر شويد غذا بپزد و دستکم يک بار، نيم دور طي پخت بچرخانيد. هنگامي که زمان پخت تمام شد، بسته را از روي آتش برداريد، آن را باز کنيد و يا شکافي ضربدري روي آن بدهيد و آن گاه باز کنيد و از خود ورقه فويل به جاي بشقاب استفاده کنيد. فويل استفاده شده را در سطل زباله بيندازيد.
۴) سعي کنيد همه مواد خام درون فويل جا شود و لبه هاي آن کاملا روي هم قرار گيرند و هوا به هيچ روي درون آن نرود. از بدون منفذ بودن بسته فويل مطمئن شويد.

جدول زمان پخت مواد غذايي در فويل آلومينيومي:
ماهي کامل: ۱۵تا ۲۰ دقيقه، ماهي تکه شده: ۱۰ تا ۱۵ دقيقه، کالباس و سوسيس: ۵ تا ۱۰ دقيقه، سيب زميني تکه شده: ۱۰ تا ۱۵ دقيقه، آناناس کامل: ۳۰ تا ۴۰ دقيقه،سيب زميني کامل: ۴۵ تا ۶۰ دقيقه، برش هويج: ۱۵ تا ۲۰ دقيقه، موز با پوست: ۸ تا ۱۰ دقيقه، جوجه تکه شده: ۲۰ تا ۳۰ دقيقه، همبرگرگوشت گوساله: ۸ تا ۱۲ دقيقه، سيب کامل: ۲۰ تا ۳۰ دقيقه.
نکته: ميوه پخته شده در فويل،دسرخوبي است. پيش از پيچيدن ميوه، هسته آن را در آوريد و کمي شکر در آن بريزيد. سيب براي اين کار از ساير ميوه ها مناسب ترند..

نظرات بینندگان

ارسال نظر