صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ بدترين غذاها براي دانش آموزان چيست؟

بررسي نتايج دروس رياضي، علوم و خواندن در بچه هاي 10 تا 11 سال نشان مي دهد دانش آموزاني که بيشتر از فست فود استفاده مي کنند (‌4 تا 6 بار در هفته) از نظر موفقيت تحصيلي تا 20% پايين تر از دانش آموزاني هستند که تغذيه سنتي دارند. همچنين دانش آموزاني که يک تا سه بار در هفته از اين غذاها مزه چشي مي کنند تنها در دروس رياضي نمرات کمتري دارند. اين مسئله نشان مي دهد که درک مفاهيم رياضي با تغذيه ارتباط بيشتري دارد.

کد خبر: 2836

قدس آنلاين/ بررسي نتايج دروس رياضي، علوم و خواندن در بچه هاي 10 تا 11 سال نشان مي دهد دانش آموزاني که بيشتر از فست فود استفاده مي کنند (‌4 تا 6 بار در هفته) از نظر موفقيت تحصيلي تا 20% پايين تر از دانش آموزاني هستند که تغذيه سنتي دارند. همچنين دانش آموزاني که يک تا سه بار در هفته از اين غذاها مزه چشي مي کنند تنها در دروس رياضي نمرات کمتري دارند. اين مسئله نشان مي دهد که درک مفاهيم رياضي با تغذيه ارتباط بيشتري دارد.
اين نتايج مستقل از از ديگر عوامل مانع رشد شناحتي کودکان مانند سلامتي، وزن، سطح اجتماعي اقتصادي، زمان تماشاي تلويزيون، بي تحرکي و... است.

تغذيه صحيح؛ مؤثر در يادگيري
تاثير سوء فست فودها در روند يادگيري دانش آموزان به اين دليل است که اين غذاها از نظر ريزمغذي هاي ضروري براي رشد شناختي بسيار پايين هستند و از طرفي مقدار خيلي زيادي چربي و قند دارند که اين دو ماده بر حافظه و روند يادگيري بچه ها تاثير مي گذارند.
شيوه غذاخوردن قطعا نقش اساسي در هر سطح و هر سني دارد. تغذيه سالم و متعادل در حفظ سلامت جسمي و ذهني مؤثر است و متضمن موفقيت تحصيلي دانش آموزان خواهد بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر