صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

طبع من/ آب زرشک تصفيه کننده کاملا طبيعي

با استفاده از زرشک تازه به صورت شربت به عنوان تصفيه کننده خون، به يک نوشيدني بسيار گوارا دست يابيد. البته مصرف مقدار زياد زرشک و يا ريشه و ساقه و برگ آن براي زنان حامله مناسب نيست، زيرا رحم را تحريک مي‌کند و ممکن است باعث سقط جنين شود. مصرف زياد اين گياه به مدت طولاني مي‌تواند سبب نا

کد خبر: 2824

برترين ها/ با استفاده از زرشک تازه به صورت شربت به عنوان تصفيه کننده خون، به يک نوشيدني بسيار گوارا دست يابيد.
البته مصرف مقدار زياد زرشک و يا ريشه و ساقه و برگ آن براي زنان حامله مناسب نيست، زيرا رحم را تحريک مي‌کند و ممکن است باعث سقط جنين شود.
مصرف زياد اين گياه به مدت طولاني مي‌تواند سبب ناراحتي معده و روده‌ها شود و جذب ويتامين‌هاي گروه B را در بدن مختل کند.
بيماري‌هاي قلبي- عروقي امروزه به مشکل جدي جوامع بشري تبديل شده و مطالعات نشان مي‌دهد که در دنيا در حال افزايش است.
داروهاي زيادي براي درمان اين بيماري ساخته شده، اما برخي از اين داروها عوارض جانبي دارد که مصرف آن‌ها را محدود مي‌کند.
با مطالعاتي که روي گياه زرشک انجام شده اين دانه خوش رنگ نه تنها مشکل ساز نيست، بلکه آثار مفيدي براي بيماري‌هاي قلبي- عروقي دارد که کاهش فشار خون و مقاومت عروق از آن جمله است.
در پوست ريشه زرشک ماده‌اي وجود دارد که از خاصيت آنتي اکسيدان قوي برخوردار است، ريشه و اندام هوايي زرشک نيز در درمان سالک موثر است.
از عصاره پوست ساقه و ريشه اين گياه يک نوع ژل دنداني تهيه مي‌شود که تسکين دهنده دردهاي شديد دندان و برطرف کننده آماس لثه است.
عرق طبي زرشک که از تقطير آب ميوه زرشک به دست مي‌آيد، نيز خواص زيادي دارد از جمله کاهش کلسترول خون، کاهش قند خون، تقويت معده، رفع سوء هاضمه، درمان زخم معده و رماتيسم.
پوست ريشه زرشک از نظر طبيعت گرم و خشک است و در عين حال در آن نيروي سردي و قابضه وجود دارد، همچنين مدر بوده و شربت آن تلخ است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر