صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ نهاري ايده آل و گياهي با کدوي سبز

پنير خامه‌اي : 450 گرم پنير کبابي : 100 گرم پنير پارمزان رنده شده : 80 گرم شويد و نعناع : ½ دسته خمير فيلو يا هزارلا : 8 ورقه تخم مرغ : 4 عدد کدو سبز : 2 عدد شاهي : يک پيمانه آب ليموترش : يک قاشق غذاخوري تخمه کدو : 2 قاشق غذاخوري روغن زيتون بکر : ½ يک قاشق غذاخوري

کد خبر: 2821

غذاي اصلي/ نهاري ايده آل و گياهي با کدوي سبز

پارسه گرد/ چي لازم دارم:
پنير خامه‌اي : 450 گرم
پنير کبابي : 100 گرم
پنير پارمزان رنده شده : 80 گرم
شويد و نعناع : ½ دسته
خمير فيلو يا هزارلا : 8 ورقه
تخم مرغ : 4 عدد
کدو سبز : 2 عدد
شاهي : يک پيمانه
آب ليموترش : يک قاشق غذاخوري
تخمه کدو : 2 قاشق غذاخوري
روغن زيتون بکر : ½ يک قاشق غذاخوري
چطور بپزم:
1- فر را روي 190 درجه سانتيگراد گرم کنيد.
2- سبز‌ها (شاهي، شويد و نعناع) را در غذاساز بريزيد و آنها را درشت خرد کنيد. 2 قاشق غذاخوري از آنها را برداريد و نگه داريد.
3- پنير خامه‌اي، 3 تخم مرغ و نيمي از پنير پارمزان را به سبزي‌هاي باقيمانده در غذاساز اضافه کنيد. به آنها نمک و فلفل بزنيد و سپس آنها را مخلوط کنيد تا خوب ترکيب شوند.
4- کدوها را نازک خرد کنيد و سپس در کاسه آن را با تخمه کدوها و يک تخم مرغ باقيمانده ترکيب کنيد. نمک و فلفل بزنيد و هم بزنيد تا مواد با هم ترکيب شوند.

5- پنير کبابي را به قطعات يک سانتيمتري برش دهيد و کنار بگذاريد.
6- تابه متوسط يا ظرف مناسب فر که لبه‌دار باشد را روغن بزنيد و ته و لبه‌هاي آن را با کاغذ آشپزي بپوشانيد. با قلمو روي يک ورقه از خمير فيلو، کمي روغن بماليد و بعد ورقه خمير ديگري روي آن قرار دهيد. آن را هم روغن بماليد و اين کار را با باقيمانده خميرها تکرار کنيد.
7- مخلوط پنير پارمژان را به طور برابر در مرکز خميرها بريزيد.
8- لبه خميرها را بالا بياوريد تا مخلوط کاملا در مرکز قرار گيرد. روي مخلوط ريکوتا، مخلوط کدو را قرار دهيد و بعد پنير کبابي‌ها را روي آن بپاشيد.
9- قالب را روي سيني قرار دهيد و براي 20 دقيقه تارت‌ها را بپزيد تا خمير فيلو طلايي شود و مواد داخل آنها خود را بگيرند (اگر خيلي قهوه اي شده‌اند، روي آن ها را با کاغذ آشپزي بپوشانيد).
10- روغن و آب ليمو را در کاسه‌اي سريع هم بزنيد و سپس به آنها نمک و فلفل اضافه کنيد. سبزي‌هايي را که نگه داشتيد را به مواد بيفزاييد و به آرامي هم بزنيد تا با هم ترکيب شوند.
11- تارت‌ها را به بشقاب ها منتقل کنيد و روي آن ها مخلوط آماده شده را بريزيد و سرو کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر