صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

بانوان/ چرا خانم ها بايد گوشت شتر مرغ بخورند؟

گوشت شترمرغ به طور طبيعي در برابر باکتري‌هاي مضر مثل E.coli و Salmonella مقاوم است. در واقع يک PH خاص در اين گوشت مانع آلودگي آن به اين باکتري‌ها مي شود. براي دست يابي به اين حد PH توليد کننده‌هاي شترمرغ بايد در طول فرايند حمل و نقل و در حين کشتار، استرس آن ها را کم کنند.

کد خبر: 2808

بي باک/ گوشت شترمرغ از دسته گوشت‌هاي قرمز، با ارزش غذايي بالا، سرشار از مواد مغذي، داراي پروتيين و آهن زياد، کالري کم، ميزان سديم پايين، چربي کم همچنين گوشت مفيد براي رژيم‌هاي غذايي به شمار مي‌رود و از نظر طب سنتي گوشت شترمرغ گرم و خشک است.

خواص گوشت شتر مرغ
1.از بين برنده بادها در بدن است.

2.بلغم را از اعضاي رئيسه (قلب و مغز) و مفاصل دور مي‌کند و از گوشت‌هاي مناسب براي افراد چاق سردمزاج دچار بيماري مفصلي است.

3.براي فلج، سستي و خواب رفتن اعضا، درد مفاصل، سياتيک، نقرس، استسقا و بيماري‌هاي سرد رحمي مفيد است.

4.افرادي که دچار جوع الکلب (اشتهاي کاذب بيش از حد به غذا و سيري ناپذيري) هستند بهتر است از اين گوشت استفاده کنند به اين دليل که گوشت شترمرغ چرب و گرم و پرانرژي است.

5.مصرف اين گوشت به افرادي که دچار اضافه وزن هستند و کساني که از بيماري‌هاي قلبي رنج مي‌برند، توصيه مي‌شود.

6.کم بودن چربي مربوط به پايين بودن ميزان آب دار بودن گوشت است بنابراين در حين پخت محتواي چربي افزايش پيدا مي‌کند و باعث کاهش رطوبت مي‌شود.

7.در ابتدا گوشت شترمرغ تقريبا به عنوان يک گوشت فاقد کلسترول شناخته مي‌شد اما با تحقيقاتي که بعدا صورت گرفت مشخص شد ميزان کلسترول آن مشابه گوشت گاو و مرغ يعني برابر 57mg/100g است. اين گوشت در مقايسه با گوشت گاو و مرغ اسيدهاي چرب مفيد تري دارد.

8.گوشت شترمرغ به عنوان يک منبع غني از آهن به شمار مي رود. اين گوشت محتوي آهن زيادي نسبت به تمام گوشت‌هاي در دسترس انسان‌ها مثل گاو و مرغ دارد و مي‌تواند به عنوان يک منبع مهم آهن براي افراد دچار کم خوني و زنان حامله به شمار آيد و براي تمام فعاليت‌هاي متابوليکي و سلولي شامل فعاليت لوکوسيت‌ها مفيد است.

9.گوشت شترمرغ به عنوان منبع ويتامين‌هاي گروهB به خصوص ويتامين B6 و B12 به شمار مي‌رود. ميزان ويتامين B6 در گوشت شترمرغ حدود 10 بار بيشتر از گوشت گاو و مرغ است.

10.فاکتور مهم ديگري که در اين گوشت پيدا مي‌شود، ويتامين E است که يکي از موثرترين آنتي اکسيدان‌هاي طبيعي است.

11.گوشت شترمرغ به طور طبيعي در برابر باکتري‌هاي مضر مثل E.coli و Salmonella مقاوم است. در واقع يک PH خاص در اين گوشت مانع آلودگي آن به اين باکتري‌ها مي شود. براي دست يابي به اين حد PH توليد کننده‌هاي شترمرغ بايد در طول فرايند حمل و نقل و در حين کشتار، استرس آن ها را کم کنند.

12.به علت رايج نبودن استفاده از گوشت شترمرغ در رژيم غذايي مردم در گذشته و هم چنين بالا بودن قيمت آن به ميزان گوشت هاي ديگر از آن استفاده نمي‌شود.

احتياط:
1. گوشت شترمرغ غليظ و دير هضم است در نتيجه افرادي که معده ضعيفي دارند بايد آن را به مقدار کم مصرف کنند.

2. براي افراد گرم مزاج مضر است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر