صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

اثرات مهم سويا بر سلامت قلب زنان

کد خبر: 2668

ايسنا/ مطالعه‌اي جديد نشان مي‌دهد گنجاندن سويا در رژيم‎غذايي بويژه پيش از رسيدن به يائسگي براي سلامت قلب زنان مفيد است.
بيماري قلبي يکي از دلايل ‎اصلي مرگ زنان در آمريکا است؛ بطوري ‌که در سال 2009 از هر 4 زن، يک‎ نفر براثر بيماري قلبي جان‌شان را از دست دادند.
ممطالعه‌اي در سال 2011، اهميت رژيم‎غذايي همراه با سويا براي جلوگيري از سرطان‎پروستات را تاييد کرده بود. حالا تحقيقي جديد توسط محققان مدرسه ‎عالي ‎پزشکي ويک‎فارست مي‌خواهد بداند آيا وجود سويا در غذا مي‌تواند از تصلب‎شرايين نيز محافظت کند؟ تصلب‎شرايين عامل‎ خطري براي بيماري قلبي است که به‌ موجب آن مواد چرب با محدود کردن جريان خون، شريان‌ها را مسدود مي‌کنند.
محققان براي پاسخ به اين سوال ميمون‌هايي را که هنوز به سن يائسگي نرسيده بودند آزمايش کردند و 2 نوع غذا، يکي حاوي پروتئين حيواني و ديگري سرشار از دانه‌هاي سويا به آن‌ها دانند.
پس از خارج‎ کردن تخمدان‌هاي ميمون‌ها و به‌ نوعي يائسه کردن‌شان به 2 گروه از آن‌ها غذاهايي حاوي سويا و به 2 گروه ديگر پروتئين ‎حيواني دادند.
در پايان 34 ماه، محققان مشاهده کردند ميمون‌هايي که قبل ‎و پس از يائسگي رژيم‎غذايي آن‌ها با سويا همراه بود، ميزان کلسترول خوبي داشتند، درحالي‌ که آن‌هايي که پس از يائسگي سويا خورده بودند سطح کلسترول‌شان به‌ طور معناداري بهبود پيدا کرده بود.
اين يافته‌ها حاکي از اين است که پيش ‎گرفتن يک رژيم‎غذايي مناسب با سويا پيش از يائسگي يا بلافاصله پس ‌از آن مي‌تواند براي سلامتي قلب مفيد باشد. مهم است که زنان پيش از يائسگي به‌ سلامتي قلب و عروق خود رسيدگي کنند و همه اين‌ها به شروع عادات‎ غذايي ‎سالم بستگي دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر