صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

طبع من/ تفاوت بين چاي سبز و چاي سياه چيست؟

چاي سبز و چاي سياه، دو تا از انواع شناخته شده چاي هستند که بسياري از مردم معتقدند براي سلامتي مفيدند.چاي سبز و يا سياه ، هر دو از گياه مشابهي به نام Camellia Senesis آمده است. با اين حال، طعم، رنگ و تاثير آنها بر سلامت بواسطه نحوه فرآوري متفاوت آنها ممکن است تفاوت داشته باشد.

کد خبر: 2544

تفاوت ها/ چاي سبز و چاي سياه، دو تا از انواع شناخته شده چاي هستند که بسياري از مردم معتقدند براي سلامتي مفيدند.چاي سبز و يا سياه ، هر دو از گياه مشابهي به نام Camellia Senesis آمده است. با اين حال، طعم، رنگ و تاثير آنها بر سلامت بواسطه نحوه فرآوري متفاوت آنها ممکن است تفاوت داشته باشد.
چاي سبز:
چاي سبز به اين صورت تهيه مي شود که برگهاي چاي کمي اکسيد شده وبلافاصله فرآيند اکسيداسيون توسط بخار يا به وسيله بو دادن در تابه هاي داغ متوقف مي‌شود.
اکسيداسيون فرآيندي است که طي آن اکسيژن توسط برگ جذب شده و آن را خشک مي کند.با بخار يا بو دادن، رنگ سبز برگ حفظ مي شود که باعث مي شود طعم چاي سبز بسيار ملايم تر از چاي سياه شود.
چاي سياه:
براي تهيه چاي سياه،برگ هاي چاي کاملا اکسيد ،خشک و قهوه اي مي شوند.به همين دليل است که چاي سياه در مقايسه با چاي سبزغني تر، قوي تر و تلخ تر است.
از آنجا که برگ هاي چاي سياه ۱۰۰٪ اکسيده شده، چاي سياه نسبت به چاي سبز حاوي مقادير بيشتري از تانن است. هفتاد و پنج تن از درصد چاي برداشت شده صرف توليد چاي سياه مي شود.
تفاوت بين چاي سبز و چاي سياه چيست؟
چاي منبع بزرگي از آنتي اکسيدان ها است. آنتي اکسيدان ها براي خلاص شدن از شر راديکالهاي آزاد که به سلول هاي بدن ما آسيب مي رسانند،کمک مي کند. هم چاي سبز و هم چاي سياه حاوي آنتي اکسيدان هستند که واقعا به نفع ما است. چاي حاوي کافئين نيز است، اما مقدار کافئين بين چاي سبز و چاي سياه متفاوت است.چاي سياه نسبت به چاي سبز کافئين بيشتري دارد.اين عمدتا به دليل فرآوري متفاوتي است که روي برگ هاي چاي اعمال مي گردد.
نوشيدن چاي بخشي از سبک زندگي چيني بوده است، و افزايش تعداد مصرف کنندگان چاي در خارج از چين ثابت مي کند که چاي مي تواند تغييرات قابل توجهي در سلامتي به ارمغان بياورد. چاي همچنين حاوي اسيدهاي آمينه است که به تقويت سيستم ايمني بدن ما کمک مي کند. چاي خطر ابتلا به ديابت را کاهش مي دهد.همه دلايل براي نوشيدن چاي کافي است تا بدن ما از منافع آن بهره مند شود.
به طور خلاصه:
– چاي سبز و سياه از يک گياه بدست مي آيند اما فرآوري متفاوتي دارند. چاي سبز، کمي اکسيد شده وتحت بخار تحت بخار رنگ سبز خود را حفظ مي کند.براي تهيه چاي سياه برگ هاي چاي کاملا پژمرده واکسيدشده و بطور کامل خشک وقهوه اي مي شوند.
– چاي سياه حاوي تانن است.
– هر دو چاي حاوي آنتي اکسيدان ها، اسيدهاي آمينه و کافئين هستند. با اين حال، مقدار کافئين چاي سياه از چاي سبز بيشتر است.
– چاي سبز گياهي، طعم ملايمتري دارد.چاي سياه تلخ است و عطر و طعم قوي تري دارد

نظرات بینندگان

ارسال نظر