صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ سمبوسه با تقليد از سوسيس بندري

خمير يوفکا : 10 ورق سوسيس : 300 گرم پياز خرد شده : يک عدد بزرگ سيب زميني : دو عدد متوسط رب گوجه فرنگي : 2 تا 3 قاشق غذاخوري کره ذوب شده : 50 گرم زردچوبه : يک دوم قاشق چايخوري پودر فلفل قرمز : يک دوم قاشق چايخوري نمک : به ميزان کافي روغن : به ميزان کافي

کد خبر: 2541

چاشنيک/ چي لازم دارم:
خمير يوفکا : 10 ورق
سوسيس : 300 گرم
پياز خرد شده : يک عدد بزرگ
سيب زميني : دو عدد متوسط
رب گوجه فرنگي : 2 تا 3 قاشق غذاخوري
کره ذوب شده : 50 گرم
زردچوبه : يک دوم قاشق چايخوري
پودر فلفل قرمز : يک دوم قاشق چايخوري
نمک : به ميزان کافي
روغن : به ميزان کافي

چطور بپزم:
1- خمير يوفکا را از فريزر خارج کنيد و بگذاريد تا از حالت انجماد خارج شود. (براي استفاده از خمير يوفکاي منجمد شده بهترين راه اين است که يک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فريزر خارج کنيد و در دماي محيط قرار دهيد و در روي بسته با تيغ يک شکاف 3 تا 4 سانتي ايجاد کنيد تا هوا به مقدار بسيار جزيي وارد بسته شود . در نظر داشته باشيد که درب بسته را باز نکنيد).
2- پياز را خرد کنيد و با زردچوبه و نمک در مقدار کمي روغن تفت دهيد تا طلايي شود. سپس آن را از ظرف خارج و سيب زميني را سرخ کنيد .
3- پياز سرخ شده و سوسيس حلقه شده را به سيب زميني اضافه کنيد، سپس رب گوجه فرنگي و فلفل قرمز را بيفزاييد و مواد را به خوبي باهم تفت بدهيد. سپس شعله را خاموش کنيد و بگذاريد تا مواد کمي سرد شوند.
4- يک ورق از خمير يوفکا را برداريد و سطح آن را با قلم مو به کره ذوب شده آغشته کنيد؛ سپس خمير را از عرض به دو نيم کنيد ( بايد دونوار مستطيل شکل داشته باشيد ). مقداري از مواد را داخل هر نوار بريزيد و آن را به صورت سمبوسه بپيچيد.
5- سمبوسه‌هاي آماده را داخل فر از قبل گرم شده با دماي 180 درجه سانتي گراد به مدت 20 دقيقه قرار دهيد تا خميرها طلايي شوند و يا آنها را در روغن سرخ کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر