صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

طبع من/ ترخون سبزي نام آشنا در دنيا

ترخون بر طعم هاي ديگرغالب است و به راحتي مي توانيد طعم آن را تشخيص دهيد. بهتر است که برگ ترخون تازه مصرف شود، چراکه عطر ترخون خشک معمولا بسيار ضعيف است. ترخون انواع مختلفي دارد: نوع آلماني ترخون شيرين و معطر است که يادآور رازيانه و شيرين بيان است. ترخون روسي داراي برگ هاي درشت تر است و معطر نيست و طعم آن کمي تلخ است. نوع فرانسوي آن اغلب در پخت و پز استفاده مي شود.

کد خبر: 2539

آشپزي/ فقط برگ هاي ترخون خوراکي هستند. ترخون با غذاهاي دريايي، ميوه، مرغ، تخم مرغ و سبزيجات و همچنين در تهيه سس ها عالي است. ترخون بر طعم هاي ديگرغالب است و به راحتي مي توانيد طعم آن را تشخيص دهيد. بهتر است که برگ ترخون تازه مصرف شود، چراکه عطر ترخون خشک معمولا بسيار ضعيف است. ترخون انواع مختلفي دارد: نوع آلماني ترخون شيرين و معطر است که يادآور رازيانه و شيرين بيان است. ترخون روسي داراي برگ هاي درشت تر است و معطر نيست و طعم آن کمي تلخ است. نوع فرانسوي آن اغلب در پخت و پز استفاده مي شود.
خواص ترخون:
ترخون، رشد ايمني بدن را ارتقا مي بخشد.
«ترخون» موجب تحريک مغز، سيستم عصبي، سيستم گوارشي، سيستم گردش خون و سيستم هورموني (اندوکريني) مي ‏شودو به عبارتي اين گياه سيستم ‏هاي متابوليکي را تحريک مي ‏کند و در نتيجه رشد و ايمني بدن را ارتقا مي بخشد.
«ترخون» به عنوان يک سبزي معطر است و بيشتر به صورت يک سبزي در پخت و پز استفاده مي ‏شود از اين سبزي براي مصارف پزشکي نيز استفاده مي ‏کنند.
ترخون منبع بسيار خوبي از آهن، کلسيم و منگنز و داراي پتاسيم، منيزيم و ويتامين ‏هاي a و c است و به دليل داشتن خاصيت بي‏ حس‏ کنندگي در دهان، يونانيان باستان اين گياه را براي تسکين دندان درد مي‏ جويدند.
اين گياه همچنين در قرون وسطي به عنوان يک پادزهر براي درمان سم مارگزيدگي استفاده مي ‏شد.از ديگر خواص مفيد ترخون مي ‏توان به مواردي چون کمک به هضم بهتر غذا،مسکن ملايم و يک کمک کننده‏ ي خوب به پيشگيري از بيماري‏ هاي قلبي و چاقي اشاره کرد(البته به شرط اين که به جاي نمک استفاده شود.).
از قديم الايام براي درمان دردهاي شکمي و افزايش اشتها از ترخون استفاده مي ‏شده است.اين گياه مخصوصاً اگر به شکل دم کرده مصرف شود براي رفع خستگي و آرامش اعصاب بسيار سودمند است به همين دليل براي افراد بيش فعال مفيد است.
ترخون توليد صفرا به وسيله ‏ي کبد را افزايش مي‏ دهد و به اين ترتيب به هضم و گوارش غذا کمک مي‏ کند و موجب افزايش سرعت فرايند سم ‏زدايي در بدن مي‏ شود.
افرادي که فشار خون بالايي دارند مي‏ توانند از اين سبزي به جاي نمک در غذا استفاده نمايند. ترخون توانايي بسيار زيادي براي مبارزه با کرم‏ هاي روده‏اي نيز دارد.
ترخون ترشح شيره‏ هاي گوارشي معده را تحريک مي ‏کند و به همين دليل موجب افزايش اشتها مي‏ شود.اين اتفاق درست در زماني شروع مي ‏شود که شما آن را در دهان تان قرار مي ‏دهيد جايي که در آن بزاق توليد مي‏ شود.در قسمت ‏هاي پايين‏ تر دستگاه گوارشي،شيره‏ ي معده و صفرا ترشح مي ‏شوند تا اگر غذايي در معده باشد سرعت هضم مواد غذايي را افزايش دهند و اگر نباشد و به عبارتي معده خالي باشد به نوبه ‏ي خود موجب افزايش اشتها شوند.
روغن ‏هاي فرار موجود در ترخون گردش خون و مخاط را بهبود مي ‏بخشند و به توزيع مناسب مواد مغذي، اکسيژن، هورمون ‏ها و آنزيم ‏ها در سراسر بدن کمک مي ‏کنند.
بوي تند و معطر ترخون براي دور کردن بوي بد از بدن استفاده مي ‏شود. ترخون همچنين موجب مهار رشد ميکروب ‏هاي روي پوست نيز مي ‏شود و به اين ترتيب موجب کاهش بيشتر بوي بدن مي ‏شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر