صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

سوپ و آش/ آش عدس و بلغور سنندج ميان وعده اي مغذي

عدس را پاک مي‌کنيم و در يک قابلمه به‌همراه بلغور مي‌ريزيم. 2 ليتر آب روي آنها ريخته و روي حرارت مي‌گذاريم تا پخته شوند. در يک قابلمه کوچک کمي روغن را داغ مي‌کنيم و زرد‌چوبه را در آن تفت مي‌دهيم تا بوي خامي آن گرفته‌شود و سپس فلفل و پياز داغ را به آن اضافه مي‌کنيم و آن را داغ داغ درون آش در حال جوشيدن مي‌ريزيم. پس از اينکه آش چند جوش زد، به آن نمک اضافه مي‌کنيم.

کد خبر: 2494

پارسه گرد/ کيا بخورن: در فصل زمستان براي وعده بين صبحانه و ناهار کودکان مي‌توان آش عدس را با نان تست سرو نمود. اين آش بسيار ساده و خوشمزه است. اين ميزان مواد داراي 1700 کيلوکالري مي‌باشد.
چي لازم دارم:
عدس 200 گرم
بلغور گندم 200 گرم
پياز داغ 2 قاشق غذاخوري
سيب‌زميني 1 عدد
نمک و فلفل و زردچوبه به ميزان لازم
نعناع داغ براي تزئين

چطور بپزم:
عدس را پاک مي‌کنيم و در يک قابلمه به‌همراه بلغور مي‌ريزيم. 2 ليتر آب روي آنها ريخته و روي حرارت مي‌گذاريم تا پخته شوند.
در يک قابلمه کوچک کمي روغن را داغ مي‌کنيم و زرد‌چوبه را در آن تفت مي‌دهيم تا بوي خامي آن گرفته‌شود و سپس فلفل و پياز داغ را به آن اضافه مي‌کنيم و آن را داغ داغ درون آش در حال جوشيدن مي‌ريزيم. پس از اينکه آش چند جوش زد، به آن نمک اضافه مي‌کنيم.
سيب‌زميني را پوست کنده و مي‌شوييم و آن را ريز و نگيني خرد مي‌کنيم و در آش مي‌ريزيم. حرارت را ملايم مي‌کنيم و مي‌گذاريم با در بسته جا بيفتد و سيب‌زميني‌ها کاملاً بپزد. پس از اينکه آش کاملاً جا افتاد و لعابدار شد، آن را در ظرف مورد نظر ريخته و روي آن را با نعناع داغ و پياز داغ تزئين مي‌کنيم و با ليمو ترش تازه سرو مي‌نمائيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر