صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

خطرات مصرف بيش‌از حد عسل براي وزن، قلب و کبد شما

مصرف بيش‌ازحد عسل مانند ساير فرآورده‌هاي ديگر قندي مي‌تواند عامل بروز چاقي، مشکلات کبدي و ناراحتي‌هاي قلبي براي افراد شود. نتايج تحقيقات جديد نشان مي‌دهد که عسل همانند ساير فرآورده‌ها داراي فروکتوز و در صورت مصرف زياد قادر به ايجاد اختلال در سيستم سلامتي فرد است. البته اين خاصيت مشابه در دانه‌هاي ريز شکر بسيار بيشتر از عسل است.

کد خبر: 2467

آريا/ مصرف بيش‌ازحد عسل مانند ساير فرآورده‌هاي ديگر قندي مي‌تواند عامل بروز چاقي، مشکلات کبدي و ناراحتي‌هاي قلبي براي افراد شود.
نتايج تحقيقات جديد نشان مي‌دهد که عسل همانند ساير فرآورده‌ها داراي فروکتوز و در صورت مصرف زياد قادر به ايجاد اختلال در سيستم سلامتي فرد است. البته اين خاصيت مشابه در دانه‌هاي ريز شکر بسيار بيشتر از عسل است.
بسياري از افراد به تصور اينکه عسل بيماري‌زا نيست آن را بي‌رويه مصرف مي‌کنند و علت آن اين است که در بسياري از رسانه به مشکلات ناشي از مصرف شکر و قند پرداخته‌شده است و عوارض مصرف زياد از حد عسل کمتر رسانه‌اي شده است.
بر اساس تحقيقات پزشکي به‌طورقطع مصرف عسل از شکر و قند براي افراد بهتر است اما همگان بايد در مصرف اين ماده مهم غذايي نيز رعايت‌هاي پزشکي را مدنظر قرار دهند.
اتفاقي که در مصرف بيش‌ازحد عسل در بدن مي‌افتد دقيقاً مشابه مصرف زياد شکر است. قند دريافتي زياد لوزالمعده را وادار به توليد انسولين اضافي مي‌کند و مازاد آن در بدن به‌صورت چربي ذخيره مي‌شود و اين رخداد دقيقاً آغاز فرايند چاق شدن انسان است. مشکلات قلبي و بيماري‌هاي کبدي عوارض ديگري از زياده‌روي در مصرف هر نوع قند حتي عسل است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر