صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

ترفندهايي براي از بين بردن بوي يخچال

در يخچال را باز مي کند و پارچ آب را بر مي دارد. ليوان را پر از آب مي کند، اما به محض نوشيدن اولين جرعه، از نوشيدن ادامه آب منصرف مي شود و مي گويد: « اين ديگر چه طعم بدي است!». اگر شما هم تا به حال در چنين وضعيتي قرار گرفته ايد، توجه داشته باشيد که پيشگيري بهتر از درمان است، بنابراين در وهله اول بايد از ايجاد بوي نامطلوب در يخچال جلوگيري کنيد و قدم اول براي رسيدن به اين امر، رسيدگي و تميز کردن مرتب قفسه ها و مواد داخل يخچال است.

کد خبر: 2278

سيمرغ/ در يخچال را باز مي کند و پارچ آب را بر مي دارد. ليوان را پر از آب مي کند، اما به محض نوشيدن اولين جرعه، از نوشيدن ادامه آب منصرف مي شود و مي گويد: « اين ديگر چه طعم بدي است!». اگر شما هم تا به حال در چنين وضعيتي قرار گرفته ايد، توجه داشته باشيد که پيشگيري بهتر از درمان است، بنابراين در وهله اول بايد از ايجاد بوي نامطلوب در يخچال جلوگيري کنيد و قدم اول براي رسيدن به اين امر، رسيدگي و تميز کردن مرتب قفسه ها و مواد داخل يخچال است.

سعي کنيد هر روز يک بار به تمام قفسه هاي يخچال سر بزنيد و تاريخ مصرف مواد درون يخچال را کنترل کنيد. موادي را که تاريخ انقضايشان نزديک است يا در آستانه خراب شدن است خارج و زودتر مصرف کنيد.

اگر ذره اي از مواد غذايي به ديواره هاي يخچال چسبيده باشد، سريع آن را تميز کنيد. با اين حال و با رعايت نکته هاي ذکر شده، باز هم ممکن است يخچال بعد از مدتي بوي نامطبوع بگيرد. براي برطرف شدن اين بو و تميزي يخچال تان چند گام به شما پيشنهاد مي کنيم.

گام اول :
يخچال را خاموش کنيد و از برق بکشيد.

گام دوم :
همه مواد را از يخچال خارج کنيد و اگر موادي داريد که سريع خراب مي شود، در فريزر بگذاريد. قفسه ها و کشوها را بيرون بياوريد و همه آن ها را با محلول آب گرم و جوش شيرين بشوييد و بگذاريد خشک شود. ديواره ها و همه قسمت هاي داخلي يخچال را نيز با همين محلول يا با ترکيب آب و سرکه سفيد، شست و شو دهيد و با حوله اي نرم خشک کنيد.

گام سوم :
شيارها و لاستيک هاي در يخچال را از قلم نيندازيد! اگر ماده غذايي به ديواره هاي يخچال چسبيده و جدا نمي شود، مرطوبش کنيد تا به راحتي جدا شود.

گام چهارم :
راحت ترين راه براي حذف بوي نامطبوع در يخچال، اين است که مقداري جوش شيرين يا قهوه آسياب شده را درون ظرفي بدون در بريزيد و درون يخچال تان بگذاريد تا بوي مواد غذايي را از يخچال تان رفع کند يا مقداري قهوه و تکه اي زغال را در يک کيسه توري بريزيد و گوشه يخچال آويزان کنيد. يک راه ديگر هم استفاده از وانيل است. مقداري وانيل را درون پارچه مرطوبي بريزيد و درون يخچال بگذاريد تا بوي خوش وانيل، در يخچال تان بپيچد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر