صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

شفاخونه/ فوايد چاي زردچوبه و رمز و راز اين ادويه

مطالعاتي در کشورهاي مختلف در مورد زردچوبه انجام شده است که تماماً نشان مي‌دهند اين ادويه فوايد بسياري دارد که شايد اکثر ما از آن بي‌اطلاع باشيم. سايت فرانسوي سلامت و زنان در مقاله‌اي نوشته است: همه ما نياز به کمي درمان داريم که به نظر ما درمان‌هاي طبيعي بسيار مفيد و سودمندترند؛ البته اين درمان‌ها بايد قبل از وقوع بيماري صورت گيرد تا از بيمار شدن و شدت مريضي پيشگيري شود اما در موقع بيماري هم استفاده آنها مفيد است و باعث جلوگيري از پيشرفت بيماري مي شوند.

کد خبر: 2245

سلامت نيوز/ مطالعاتي در کشورهاي مختلف در مورد زردچوبه انجام شده است که تماماً نشان مي‌دهند اين ادويه فوايد بسياري دارد که شايد اکثر ما از آن بي‌اطلاع باشيم.
سايت فرانسوي سلامت و زنان در مقاله‌اي نوشته است: همه ما نياز به کمي درمان داريم که به نظر ما درمان‌هاي طبيعي بسيار مفيد و سودمندترند؛ البته اين درمان‌ها بايد قبل از وقوع بيماري صورت گيرد تا از بيمار شدن و شدت مريضي پيشگيري شود اما در موقع بيماري هم استفاده آنها مفيد است و باعث جلوگيري از پيشرفت بيماري مي شوند.
براي شروع روز يک فنجان چاي با زردچوبه خواصي باورنکردني دارد؛ اين ادويه به غير از خوش طعم و رنگ کردن غذا در چاي هم مي‌توان از آن استفاده کرد.
بهتر است اين گزارش را که از چندين سايت فرانسوي سلامت، بهداشت و سلامت، تغذيه درماني و درمان طبيعي و سايت پزشکي جمع آوري شده است را بخوانيد.

خواص زردچوبه:
*ضدعفوني کننده و ضد باکتري‌هاي طبيعي است و براي سوختگي مفيد است.

*مخلوط زردچوبه با گل کلم ضد سرطان پروستات است و از رشد سرطان پروستات جلوگيري مي‌کند.

*باعث جلوگيري از گسترش سرطان سينه به ريه‌ها مي‌شود (نتيجه آزمايشي بر روي موش‌ها).

*قادر به پيشگيري ملانوم است و سلول‌هاي ملانوم موجود را از بين مي‌برد. (ملانوم نوعي سرطان پوست است که در سلول‌هاي موجود در پوست به نام ملانوسيت شروع مي‌شود).

*کاهش ابتلا به سرطان خون در دوران کودکي را کاهش مي‌دهد.

*کبد را سم زدايي مي‌کند.

*قادر به جلوگيري و کاهش سرعت پيشرفت بيماري آلزايمر و باعث از بين رفتن تجمع پلاک‌هاي آميلوئيد در مغز مي‌شود.

*در بسياري از سرطان‌ها از توليد متاستاز (مهاجرت سلول‌هاي سرطاني از يک بافت به بافت‌هاي ديگر) جلوگيري مي‌کند.

*ضد التهاب است و مانند داروهاي ضدالتهابي عمل مي‌کند، منتها بدون عوارض جانبي است.

*بيماري اسکلروز را کند مي‌کند و از پيشرفت آن جلوگيري مي‌کند؛ (اين بيماري يک بيماري نورون‌هاي حرکتي است که موجب تخريب پيشرونده و غير قابل ترميم در دستگاه عصبي مرکزي و دستگاه عصبي محيطي مي‌شود).

*ضد درد و مهار کننده درد است.

*براي کنترل و کاهش وزن مفيد است.

*مدت طولاني است که در طب چيني براي درمان افسردگي استفاده مي‌شود.

*درماني طبيعي براي آرتريت و آرتريت روماتوئيد است. (آرتريت روماتوئيد يک بيماري طولاني مدت است که طي آن مفصل به همراه عضلات، عشاهاي پوشاننده و غضروف متاثر مي‌شوند و گاهي چشم و رگ‌هاي خوني نيز درگير مي‌شوند. اين بيماري سه برابر در زنان شايع‌تر است و معمولاً بين سنين 20 تا 60 سالگي رخ مي‌دهد و حداکثر بروز آن در سنين 35 تا 50 سالگي است).

*اثر پاکليتاکسل دارو ضد سرطان را افزايش مي‌دهد و عوارض جانبي آن را کاهش مي‌دهد.

*در مطالعاتي ديگر نتايج اميدوار کننده اثرات زردچوبه بر روي سرطان لوزالمعده مشخص شد.

*استفاده از زردچوبه اثرات مثبتي در ميلوم مولتيپل دارد. ( مليوم مولتيپل شايع‌ترين تومور استخوان است که منشاء آن از خود استخوان بوده و به تومورهايي که منشا آنها سلول‌هاي خود استخوان است تومور اوليه استخوان مي‌گويند؛ سن شيوع اين تومور بالاي 40 سالگي است و در مردان بيشتر است).

*در مطالعاتي مشخص شده است زردچوبه رشد عروق خوني جديد در تومورها را از بين مي‌برد.

*پوست آسيب ديده را به سرعت ترميم مي‌کند تا به حالت اوليه برگردد.

*براي درمان پسوريازيس و ساير اختلالات التهابي پوست مفيد است. (پسوريازيس يک بيماري شايع پوستي است که لزوماً خارش دار نيست و با پلاک هاي قرمز رنگ همراه با پوسته ريزي مشخص مي‌شود؛ اين بيماري اشکال گوناگون با شدت هاي متفاوت دارد و مسري هم نيست).

به گفته دکتر «اندرو ويل» پزشک آمريکايي، استاد دانشگاه و مدير دانشگاه آريزونا، تحقيقات و مطالعات تجربي مقدماتي اخير دانشگاه علوم پزشکي گراتس در اتريش نشان دادند زردچوبه و کورکومين بسيار مفيد هستند. زردچوبه صدمات احتمالي به کبد مانند سيروز کبدي را به تعويق مي‌اندازد.
پژوهشي در دانشگاه ايالتي کانزاس نشان داد اضافه کردن زردچوبه به غذاها مي‌تواند سطح آمين‌هاي هتروسيکليک ترکيبات سرطاني را 40 درصد کاهش دهد.
مطالعاتي نيز در دانشگاه تگزاس نشان داد کورکومين از رشد سرطان پوست جلوگيري مي‌کند، ملانم و همچنين گسترش سرطان سينه به ريه را کند مي‌کند و محققان دانشگاه داکوتاي جنوبي نشان داد پيش درماني با کورکومين باعث مي‌شود سلول‌هاي سرطاني در شيمي درماني و پرتو درماني آسيب پذير شوند.
اپيدميولوژيست‌ها گفتند: بر فرض اينکه بخشي از ادويه کاري داراي زردچوبه است و مردم هند در غذاهاي خود مصرف مي‌کنند به همين دليل بيماري آلزايمر در اين کشور کمتر است؛ در ميان هندي‌ها بين سنين 70 تا 79 ساله و کمتر از يک چهارم آنها مبتلا به آلزايمر هستند که نسبت به کشور آمريکا بسيار کم است.
يک مطالعه جديد ديگر نيز توسط محققان انجام شد که نشان مي‌دهد کورکومين در درمان آرتريت موثر است و نتايج جالب توجهي در اين تحقيقات بدست آمده است.
در سايت فرانسوي تغذيه درماني و درمان طبيعي طرز درست کردن يک قوري چاي ادويه جات را اينگونه نوشته است:

مواد لازم و طرز تهيه چاي ادويه جات:
دارچين يک دوم قاشق چاي خوري

زردچوبه يک دوم قاشق چاي خوري

عسل يک قاشق چاي خوري براي هر فنجان

پس از اينکه آب جوش آمد، زردچوبه و دارچين را به آن اضافه کنيد مانند چاي بگذاريد بجوشد وقتي دم کشيد در فنجان خود بريزيد و عسل را به آن اضافه کنيد؛ پس از هم زدن آن مي‌توانيد ميل کنيد.
بد نيست بدانيد در بخش ديگر اين سايت نوشته شده است عسل، زردچوبه و دارچين باعث کاهش وزن نيز مي‌شوند و ضد سرطان، ضد عفونت و ضد درد هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر