صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ در مصرف روغن و نمک تجديدنظر کنيد

يک متخصص تغذيه گفت: لازم است در مصرف روغن و نمک در وعده‎هاي غذايي تجديدنظر شود، چرا که عامل مهم در بروز بيماري‎هاي قلبي و عروقي هستند.

کد خبر: 2238

ايسنا/ :يک متخصص تغذيه گفت: لازم است در مصرف روغن و نمک در وعده‎هاي غذايي تجديدنظر شود، چرا که عامل مهم در بروز بيماري‎هاي قلبي و عروقي هستند.
فرناز جزء‌دائمي اظهار کرد: يکسري از مواد غذايي بايد به ‌صورت کنترل ‌شده مصرف شود، زيرا غذاهاي حاوي نمک و مصرف چربي‎ها از عوامل تاثيرگذار در بروز بيماري‏‌هاي قلبي و عروقي هستند؛ به همين جهت نوع چربي‎ها براي مصرف از اهميت ويژه‎اي برخوردار است.
وي افزود: در گروه چربي‎ها، چربي‎هاي اشباع باعث بالا رفتن ميزان گرفتگي عروق مي‌شوند، زيرا اين نوع از چربي‎ها فاقد پيوند دوگانه هستند و باعث مي‎شوند چربي در جداره عروق رسوب کند. به همين خاطر بهتر است از روغن‎هاي غيراشباع، همچون چربي‎هاي گياهي استفاده شود، زيرا سالم‏‌ترين نوع روغن‏‌ها هستند.
جزء‌دائمي تصريح کرد: نکته قابل ‌توجه در مصرف چربي‎ها اين است که چربي‎ها در هرم مواد غذايي نيز بخش کوچکي را به خود اختصاص داده است، زيرا در طول روز با مصرف انواع مواد، چربي مورد نياز بدن تامين مي‌شود به همين خاطر مصرف روغن را بايد محدود کرد تا سلامتي افراد به خطر نيفتد.
اين متخصص با اشاره به مصرف نمک نيز يادآور شد: مصرف نمک را بايد به حداقل برسانيم. زيرا باعث بالا رفتن فشارخون مي‌شود که اين مهم ارتباط مستقيمي با بيماري‎هاي قلبي عروقي دارد. به همين دليل فرهنگ مصرف بايد برخي مواد غذايي در جامعه تغيير کند تا به لحاظ تغذيه‎اي در جهت پيشگيري از ابتلا به بيماري‎هاي قلبي گام برداشته شود.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر