صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ تبديل چربي به عضله با خوردن موز

بايد به خاطر داشت که بعضي از ميوه‌ها سرشار از مواد مغذي هستند که موجب سوزاندن چربي مي‌شود.دکتر منصور سيمانچي، متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: هر عقل سليمي تائيد مي‌کند که يک موز با 100 کالري، بسيار سالم‌تر از يک بسته شيريني است که با مواد شيميايي و شيرين کننده مصنوعي شيرين نشده است.

کد خبر: 2216

طبنا نيوز/ بايد به خاطر داشت که بعضي از ميوه‌ها سرشار از مواد مغذي هستند که موجب سوزاندن چربي مي‌شود.دکتر منصور سيمانچي، متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: هر عقل سليمي تائيد مي‌کند که يک موز با 100 کالري، بسيار سالم‌تر از يک بسته شيريني است که با مواد شيميايي و شيرين کننده مصنوعي شيرين نشده است.
وي افزود: نارگيل‌ حاوي اسيد چربي است که ميزان متابوليسم کبد را 30 درصدافزايش مي‌دهد نارگيل شيرين است و مي‌تواند جايگزين خوبي براي هله هوله باشد بنابراين در لاغر شدن به افراد کمک مي‌کند.
دکتر ريسمانچي تصريح کرد: ميوه آووکادو نيز جزء ميوه‌هاي لاغر کننده محسوب مي‌شود. چربي موجود در آووکادو مانع جذب چربي در بدن مي‌شود اين ميوه چرب و سنگين است.
همچنين مي‌توان آووکادو را به سالاد اضافه کرد.
وي خاطر نشان کرد: هر دوي اين ميوه‌ها سرشار از فيبر هستند که به افزايش ميزان متابوليسم کمک مي‌کند. همچنين به رژيم غذايي "پکتين" اضافه مي‌کند. پکتين از جذب چربي توسط سلول‌ها جلوگيري کرده و به سلول‌ها در دفع آب کمک مي‌کند.
دکتر ريسمانچي اذعان داشت: موز سرشار از فيبرهاي مفيد است که به کنترل اشتها کمک کرده و موجب سوختن چربي مي‌شود. فيبرهاي غير عامل هضم از جذب کربوهيدرات‌ها توسط بدن جلوگيري مي‌کند. اين عامل باعث مي‌شود بدن از ذخيره چربي‌ها به جاي کربوهيدرات‌ها براي توليد انرژي استفاده کند
پتاسيم موجود درموز موجب ساختن ماهيچه در بدن شده و باعث سوختن چربي مي‌شود. انار نيز از رسوب چربي‌ها در شريان‌ها جلوگيري کرده و اشتها را کاهش مي دهد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر