صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ نکاتي‌که بايد درهنگام خريدگوشت رعايت‌شود

يک متخصص طب سنتي راهنماي خريد گوشت براي کاهش وزن را اعلام کرد و گفت: از خريد گوشت‌هاي پرچربي، سوسيس و کالباس خودداري کرده و مرغ‌هاي بسته‌بندي شده و بدون پوست خريداري شود.

کد خبر: 2211

اقتصادآنلاين/ يک متخصص طب سنتي راهنماي خريد گوشت براي کاهش وزن را اعلام کرد و گفت: از خريد گوشت‌هاي پرچربي، سوسيس و کالباس خودداري کرده و مرغ‌هاي بسته‌بندي شده و بدون پوست خريداري شود.
علي حسيني گفت: به هنگام خريد گروه گوشت، حبوبات و تخم‌مرغ بايد نکاتي رعايت شود به عنوان مثال قسمت‌هايي از گوشت که داراي استخوان هستند مانند قلوه‌گاه و گردن داراي چربي زيادي است بنابراين مصرف آن بايد محدود شود.
وي ادامه داد: چربي‌هايي که در گوشت ديده مي‌شود بهتر است قبل از مصرف جدا شوند، از خريد گوشت‌هاي چرخ شده و پرچرب خودداري کرده و ترجيحاً گوشت چرخ در منزل تهيه شود تا مطمئن شويم چربي اضافه ندارد.
حسيني گفت: بجاي خريد انواع گوشت قرمز بهتر از ماهي، مرغ و از خانواده پرندگان خريداري شود و مرغ‌هاي بسته‌بندي بهداشتي و بدون پوست بيشتر توصيه مي‌شوند.
اين متخصص طب سنتي گفت: سعي شود گوشت‌هايي خريداري شود که چربي‌هاي قابل مشاهده آن کم باشد چرا که گوشت‌ها معمولاً مقدار زيادي چربي غيرقابل مشاهده دارند.
وي افزود: از خريد انواع همبرگرهاي آماده بايد خودداري کرده و خريد سوسيس و کالباس بسيار محدود شود.
حسيني ادامه داد: خريد مغز، زبان و کله‌پاچه به دليل داشتن چربي‌هاي زياد بهتر است محدود شود و در مقابل مصرف حبوبات در اولويت خريد قرار گيرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر