صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

شفاخونه/ سير، داروي موثر براي درمان سرماخوردگي و تب‌خال

کد خبر: 1963

سلامت نيوز/ يک کارشناس مواد غذايي عنوان کرد: سير تقويت کننده سيستم ايمني بدن است که از آن مي‌توان براي درمان خانگي سرماخوردگي و تبخال استفاده کرد.
آزاده آذر پيرا با توجه به مستعد بودن بدن در ماه‌هاي سرد سال براي سرماخوردگي و ابتلا به عفونت‌ها، گفت: محتواي بالاي آنتي‌اکسيدان‌ها در سير آن را به يک تقويت‌کننده سيستم ايمني تبديل کرده است که اين تاثير فقط با خوردن روزانه 2 تا 3 حبه سير ايجاد خواهد شد.
وي افزود: افرادي که به علت بوي «سير» تمايلي به مصرف آن ندارند مي‌توانند سير را به صورت پودر، چاي جوشانده سير و مخلوط سير و عسل يا سير و زنجبيل براي بهتر کردن مزه آن استفاده ‌کنند.
آذرپيرا، يکي از درمان‌هاي خانگي تبخال را چکاندن آب سير بر روي تبخال بيان کرد و افزود: اين تأثيربه دليل ترکيبات ضد التهابي است که به ميزان بالا در سير وجود دارد و باعث کاهش درد و ورم مي‌شود.
اين کارشناس مواد غذايي يادآورشد: بسياري از مطالعات نيز نشان مي‌دهد که مکمل ياري سير نقش موثري در تسريع بهبود زخم‌ها بعد از جراحي‌ها داشته است.
آذر پيرا افزود:سير يک غذاي عالي براي تقويت سيستم ايمني است که در مقابل سرماخوردگي، آبريزش بيني، سرفه و عطسه به پا مي‌خيزد.
وي يکي از روش‌هاي سنتي درمان سرماخوردگي را مصرف سير مخلوط شده با عسل در روزهاي اول بيماري عنوان کرد و گفت: استفاده از اين ترکيب قابل‌ قبول‌‌تر از آمپول‌ و تزريقات در دوران سرماخوردگي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر