صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ طرز تهيه ساندويچ گوشت و عسل

کد خبر: 1532

ايران مطلب/ براي 4-6 نفر چي لازم دارم:
½ فنجان عسل
½ فنجان سرکه
12 تا نون باگت گرد
¼ فنجان مرباي شاتوت
¼ فنجان سس خونگي
½ فنجان جوجه رشته شده
3 تا حبه سير و خورده شده
½ فنجان پياز خورد شده
1 قاشق غذاخوري خورده نان
1 تکه گوشت گوساله يا گوسفند بدون استخوان و پاک شده
سالا کلم آسيايي يا خودتون درست کنيد و يا حاضري بخريد

چطوري درست کنم:
چربي هاي اضافي گوشتتون رو بگيريد و بعد بذاريد با در آرام پز بپزه. داخل يک کاسه متوسط، عسل، سرکه، مرباي شاتوت، سس، جوجه، سير و پياز رو ريخته و بهم بزنيد. و بعد بايد اين سس رو بريزيد روي گوشت. در آرام پز رو بذاريد و بذاريد تا گوشت بپزه، بسته به نوع گوشت مدت زمان فرق ميکنه. به هر حال تا زماني که گوشتتون از رنگ صورتي خارج شده و کاملا پخته شود.
با چنگال گوشت رو از آرام پز دربياريد و بذاريد روي سطح کار. آبش رو هم دور نريزيد بهش احتياج داريم. با استفاده از دو تا چنگال گوشت رو تکه تکه کرده و به قسمتهاي کوچک تقسيم کنيد. و بعد بريزيدش داخل يک کاسه بزرگ.
داخل يک کاسه کوچک ديگر، خورده نونها رو با 3 قاشق غذاخوري آب سرد بهم بزنيد و يک آب اهک درست کنيد.
حالا مايع داخل آرام پز رو داخل يکي از ظرفهاي دوجداره با حرارت متوسط به بالا ريخته و آب آهک رو هم بهش اضافه کنيد و بذاريد تا بجوشه. بذاريد حدود 3 دقيقه بپزه تا غلظتش بيشتر بشه.حالا اين سس رو بريزيد روي گوشت و بهم بزنيد.
نونها را باز کرده، مقداري از اين گوشت و سس رو به همراه کمي سالاد کلم داخلش بريزيد و سريع سرو کنيد.
 

** نکته :
اگه مرباي شاتوت نداريد، ميتونيد از هر مرباي ديگري مانند تمشک و يا آلو استفاده کنيد. ديگه اينکه بسته به سليقتون ميتونيد مقداري از اين سس رو استفاده کنيد و بقيش رو هم با غذاهاي گوشتي و سبزيجات ديگر ميل کنيد. و اينکه به جاي اين نونها ميتونيد از نون ذرت مکزيکي هم استفاده کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر