صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

پيشنهاد شامي زيبا و اشتها برانگيز؛ خوراک مرغ و اسفناج

مي توانيد در اين خوراک به جاي مرغ، از ماهي، ميگو و صدف هم استفاده کنيد. اين غذا در مدت 20 دقيقه آماده مي‌شود و براي سرو به تعداد 4 نفر مناسب است. سعي کنيد از برگهاي کوچک اسفناج‌ استفاده کنيد، خرد کردن زياد اسفناج سبب از بين رفتن مواد مغذي آن مي‌شود. در نهايت اگر برگ‌ها درشت بود آن‌ها را به دو قسمت خرد کنيد.

کد خبر: 1369

پارسه گرد/ مي توانيد در اين خوراک به جاي مرغ، از ماهي، ميگو و صدف هم استفاده کنيد. اين غذا در مدت 20 دقيقه آماده مي‌شود و براي سرو به تعداد 4 نفر مناسب است.
سعي کنيد از برگهاي کوچک اسفناج‌ استفاده کنيد، خرد کردن زياد اسفناج سبب از بين رفتن مواد مغذي آن مي‌شود. در نهايت اگر برگ‌ها درشت بود آن‌ها را به دو قسمت خرد کنيد.
چي لازم دارم:
سينهٔ مرغ 600 گرم
اسفناج 400 گرم
سير 2 حبه
نمک ½1 قاشق‌چاي‌خوري
فلفل سياه ¼ قاشق‌چاي‌خوري
روغن 3 قاشق غذاخوري
فلفل قرمز ¼ قاشق‌چاي‌خوري
چطور بپزم:
دو قاشق غذاخوري روغن را داخل يک تابهٔ مناسب ريخته و آن را روي حرارت مي‌گذاريم تا گرم شود. مرغ‌ها را به قطعات کوچک گرد خرد کرده و آن‌ها را با نمک و فلفل مزه‌دار مي‌کنيم و داخل روغن داغ کمي سرخ مي‌کنيم. پس از اين‌که يک طرف آن‌ها کامل سرخ و قهوه‌اي- طلايي شد، آن‌ها را بر مي‌گردانيم تا طرف ديگر آن‌ها نيز کامل سرخ شود
. سپس آن‌ها را از روغن خارج کرده و روي دستمال آشپزخانه مي‌گذاريم تا روغن اضافي آن‌ها گرفته شود.
يک قاشق روغن باقي مانده را داخل تابه مي‌ريزيم. سيرها را خرد مي‌کنيم و به مدت چند ثانيه داخل روغن داغ تفت مي‌دهيم تا عطر آن خارج شود.
اسفناج را به همراه کمي نمک، فلفل سياه و قرمز به آن اضافه کرده و فقط به اندازه‌اي که نرم شود آن را تفت مي‌دهيم. سپس آن را از تابه خارج کرده و داخل ظرف مناسب سرو مي‌ريزيم. تکه‌هاي مرغ را روي آن ريخته و سرو مي‌کنيم.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر