صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ شلغم را آب پز نکنيد

مصرف شلغم به صورت روزانه موجب از بين رفتن اسيداوريک در خون مي شود و به رفع سنگ‌هاي کليه کمک مي کند و دردهاي بيماران مبتلا به نقرس و بيماري هاي مفصلي را تسکين مي‌دهد.

کد خبر: 1213

آريا/ مصرف شلغم به صورت روزانه موجب از بين رفتن اسيداوريک در خون مي شود و به رفع سنگ‌هاي کليه کمک مي کند و دردهاي بيماران مبتلا به نقرس و بيماري هاي مفصلي را تسکين مي‌دهد.
علي حسيني در مورد خواص شلغم گفت: بهترين شيوه براي تهيه شلغم که ويتامين و خواص درماني آن حفظ شود بخارپز کردن شلغم است. در اين شرايط تمام خواص درماني شلغم حفظ مي شود. در حقيقت اين روش در مقايسه با آب پز شدن شلغم بهتر است زيرا هنگام آب پز شدن بخشي از خواص درماني شلغم که مانع از ابتلاي مصرف کننده به سرطان مي شود از شلغم خارج مي شود. اين متخصص طب سنتي گفت: شلغم علاوه بر داشتن ويتامين و مواد معدني، خواص درماني ويژه اي دارد که از آن براي درمان يبوست، تقويت بينايي و بهبود التهاب‌هاي مجاري تنفسي در زمان سرماخوردگي استفاده مي کنند.

وي با اشاره به دارا بودن مقادير فراوان گوگرد در شلغم گفت: گوگرد موجود به تقويت حافظه و سيستم عصبي کمک کرده و مصرف روزانه و خام شلغم نيز براي درمان جوش هاي صورت و شادابي پوست موثر است. مواد مغذي موجود در شلغم نيز براي تشکيل بافت هاي استخواني مفيد است به همين دليل در دوران بارداري براي افزايش استقامت بدن مادر و تقويت بافت استخواني جنين مناسب است. حسيني ادامه داد: شلغم مي‌تواند در درمان برونشيت، مشکلات تنفسي و آسم هم موثر باشد.
شلغم به ميزان زيادي ويتامين C دارد و خاصيت آنتي اکسيداني داشته و از ابتلا به سرطان جلوگيري مي‌کند. اين متخصص طب سنتي افزود: نوشيدن آبي که شلغم در آن پخته شده براي درمان گلودرد و التهاب هاي مجاري تنفسي توصيه شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر