صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاهاي مخصوص کريسمس در نقاط مختلف جهان

بوقلمون غالبا به عنوان غذاي کريسمس در نظر گرفته شده اما در عمل در منوي غذاها، تنها در حدود سال ۱۶۵۰ ميلادي ديده شده که پس از استعمار اروپا و شمال امريکا آن را سباستين کبوت به اروپا در بازگشت از دنياي جديد، معرفي کرد. بعدها بازرگانان با آوردن بوقلمون اين پرنده را به غذايي معروف در کريسمس تبديل کردند. پيش از اين قو، غاز، طاووس و يا گراز غذاي جشن کريسمس بودند.

کد خبر: 1155

لقمه/ بوقلمون غالبا به عنوان غذاي کريسمس در نظر گرفته شده اما در عمل در منوي غذاها، تنها در حدود سال ۱۶۵۰ ميلادي ديده شده که پس از استعمار اروپا و شمال امريکا آن را سباستين کبوت به اروپا در بازگشت از دنياي جديد، معرفي کرد. بعدها بازرگانان با آوردن بوقلمون اين پرنده را به غذايي معروف در کريسمس تبديل کردند. پيش از اين قو، غاز، طاووس و يا گراز غذاي جشن کريسمس بودند. مردم مناطق مختلف جهان جشن سال نو ميلادي را با غذاهاي خاص خود جشن مي گيرند که در ادامه به برخي از آنها اشاره مي کنيم:

استراليا: کريسمس در تابستان است و ناهار اغلب از کباب ميگو و استيک همراه با جوجه کباب است همراه با بستني ممکن است گاهي غذا را در کنار ساحل بپزند.
جمهوري چک: به طور سنتي ، در شب عيد ميلاد حضرت مسيح، غذا خورده ميشود و متشکل از سوپ ماهي، سالاد، تخم مرغ وماهي کپور ميباشد. تعداد افرادي که در ميز غذا حضور ميابند بايد زوج باشند طبق خرافات موجود در بين آنها اگر کسي تنها باشد تا کريسمس سال آينده خواهد مرد.
فنلاند: غذاي سنتي شب کريسمس ماکاروني در ديزي است که همراه با نوعي کلم، هويج و سيب زميني، با ژامبون يا بوقلمون درست ميشود. ديس مخلوط گوشت و ماهي نيز در اين کشور مشهور است. پس از صرف غذا، مرسوم است که به سونا ميروند و سپس به سر مزار از دست رفته گان ميروند.
آلمان : غاز در فر طبخ شده به همراه سيب زميني، کلم، هويج، هويج وحشي و ترشي و شور، غذاي مورد علاقه آنهاست. غذا معمولا در شب کريسمس خورده ميشود. در اين ايام جشن روستايي در جنوب آلمان است که بازي گوزن همراه با گراز وحشي است.
گرينلند: جشن کريسمس با غذايي سرو ميشود که نوعي از مرغ دريايي کوچک مي باشد که آبزي است و تاحدودي شبيه به پنگوئن مي باشند و آن را در پوست خوک آبزي ميپيچند و در زير خاک ميگذارند تا به عمل بيايد.
ايتاليا: ناهار کريسمس مي تواند معمولا تا هفت بار سرو شود که شامل اينها مي باشد: آنتي پاستو، يک وعده کوچک ماکاروني، گوشت کباب شده(در فر)، ۲ مدل سالاد مختلف و ۲تا پودينگ شيرين که به همراه پنير خورده ميشود؛ به همراه ميوه، براندي و شکلات، و جشن را به صورت ناهار روز کريسمس صرف ميکنند.
جامائيکا: غذاي مخصوص کريسمس شامل برنج است که به همراه نخود، مرغ و دم گاو نر و بزي که با ادويه کاري درست شده باشد صرف ميکنند.
لتوني: غذاي کريسمس شام است که شامل نخود فرنگي قهوه اي رنگ که با سس بيکن پخته شده و به همراه لوبيا و کلم و سوسيس خورده ميشود.
نروژ: غذاي کريسمس، در شب کريسمس خورده ميشود در مناطق ساحلي است به طور سنتي ماهي کاد، ماهي هدوک و لوته فيسک خورده ميشود. به همراه غذاي گوشتي که کريسمس لوف ميت گفته ميشود و سوسيس مخصوص کريسمس تزئين کننده غذاي کريسمس آنهاست.
پرتغال: غذاي مخصوص کريسمس ماهي کاد شور است که به همراه سيب زميني آبپز درنيمه شب کريسمس خورده ميشود.
روسيه: غذاي کريسمس شامل کيک کريسمس، پاي مخصوص به کريسمس و دامپلينگ است. افسانه مربوط به بابوشکا الهام گرفته از حياتي دوباره است که بعد از ممنوعيتهاي زمان کمونيست او براي کودکان روسي به جاي بابا نوئل هديه مي آورد.
آفريقاي جنوبي: کريسمس در هواي گرم تابستاني است ولي با اين حال شام سنتي همان بوقلمون است که با تمام تزئيناتش خورده ميشود.
سوئد: غذاي مخصوص به کريسمس شامل انواع صدف ميباشد به همراه ، گوشت خوک پخته شده وشاه ماهي خام، خاويار، پنير و لوبيا قهوه اي .
اوکراين: غذاي گوشتي(بورش) بسيار زيادي در شب کريسمس بعد از آنکه پدر جنگلي(بابانوئل) بچه ها را از انتظار در آورد خورده ميشود.
بريتانيا: از غذاي کريسمس در اين کشور ميتوان به پاي گوشت چرخ کرده و پودينگ مخصوص به کريسمس اشاره کرد. بزرگترين پودينگ کريسمس وزن آن ۷۲۳۱ پوند ياحدود ۳ونيم تن بوده است که در آقتون در لانکاشاير در ۱۱ جولاي ۱۹۹۲ درست شده است. و بزرگترين پاي گوشت چرخ کرده به وزن ۲.۲۶۰ پوند يا حدود يک تن بوده که ۶متر در يک مترونيم بوده است که در اشبي دلازوچ در لايکستر شاير در سال ۱۵ اکتبر ۱۹۳۲درست شد.
در بريتانيا غذاي کريسمس را بعد از ظهر ميخورند که شامل بوقلمون يا غاز يا مرغ روست شده است که به همراه سبزيجات و سيب زميني روست شده(در فر)، سوسيس و بيکن، استافين و دسر مخصوص کريسمس است که با ميوه هاي مختلف درست شده و بصورت گرم است به همراه بستني ميخورند.
ايالات متحده آمريکا: غذاي کريسمس ناهار است که اغلب در شهرهاي کوچک و روستاهاي آمريکا غاز يا بوقلمون،گوشت روست شده در فر، انواع کالباس، انواع سبزيجات، اسکواش همراه پاي کدو تنبل به طور سنتي خورده ميشود. کيک هويج و پاي سيب و کيک ميوه اي را ميتوان به عنوان بعضي از دسرها نام برد. ايالات متحده آمريکا به علت پراکندگي و گوناگوني فرهنگ مختلف، غذاهاي گوناگوني در جاي جاي آن در کريسمس خورده ميشود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر