صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

شفاخونه/ اين شما و اين هم خواص بي نظير کرفس!

کد خبر: 1073

کرفس گياهي دوساله، علفي و از تيره چتريان به ارتفاع 20 تا 60 سانتي متر است. اين گياه جزء سبزي هاي خوراکي است و در اغذيه به کار مي رود.
رسول اکرم (صلي الله عليه و آله) :کرفس گياه پيامبران است. به کرفس رو کنيد، زيرا اگر چيزي عقل را بيفزايد آن است همچنين مي‌فرمايند "کرفس انسدادها را مي‌گشايد، دل را طراوت مي‌دهد، حافظه مي آورد و جذام، پيسي و برص را دور مي کند".

خواص کرفس:
1. بادشکن
2.عرق آور
3.مسکن درد
4. براي کبد و طحال مفيد است.
5. آروغ را تحريک مي کند زيرا تحليل برنده است.
6. خوشبوکننده دهان.
7. گروهي اعتقاد دارند که همه انواع کرفس با معده سازگار است وخوردن کرفس بعد از غذا سازگارتر است.
8.ادرار آور و قاعده آور است.
9.تخم کرفس در علاج استسقا(آب آوردن شکم) مفيد است و کبد را پاکسازي مي‌کند.
10. براي درمان ضعف دستگاه گوارش، رفع سکسکه، آسم، ضعف اعصاب، يرقان، بيماري نقرس، رماتيسم، سنگ کليه، بيماري‌هاي مثانه،براي رفع ورم عمومي بدن، مقدار 50 تا 60 گرم برگ کرفس را در ليوان آب دم کرده، صبح و ظهر و شب هر دفعه يک استکان مصرف کنند.
11. تخم کرفس براي درمان آرتريت روماتوئيد مفيد است. صبح و ظهر و شب هر دفعه يک قاشق چايخوري از پودر کرفس را مصرف کنند.(ترکيب شيميايي کرفس حاوي چند ماده مسکن است.)
12. عصاره کرفس (Celery juice) ازدياد فشار خون با منشأ سردي را درمان مي کند. دستور: آب کرفس را با مقدار مساوي شير و شکر مخلوطکرده صبح و ظهر و شب يک استکان مصرف کنند. پس از يک هفته فشار خون را بسنجند و بر حسب درجه فشار خون مقدار دارو را کم يا زياد کنند.
13. کرفس داراي ترکيباتي است که از پخش سلول هاي سرطاني پيشگيري مي کند و داراي ترکيبي به نام acetilenic است که رشد سلول هاي تومور را متوقف مي کند.
14. جالينوس مي‌گويد: بهتر آن است کرفس را با کاهو خورند که سردي کاهو را سرحال آرد.

احتياط:
1. خوردن کرفس حمله بيماران مبتلا به صرع را تشديد مي‌کند.
2. زنان باردار و شيرده نبايد کرفس مصرف کنند.
3. سيما رفيعي، کارشناسي زيست شناسي گياهي عضو انجمن تحقيقات طب سنتي ايران معتقد است: خوردن کرفس خام خوب نيست؛ زيرا به دليل ديرهضم بودن بسيار در معده ماندگار است و موجب دل به هم خوردگي مي‌شود.
مصلح (اصلاح کننده) کرفس انيسون است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر