صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

با خواص شگفت انگيز به ، اين ميوه نشاط آور آشنا شويد

يک کارشناس طب سنتي گفت: "به" موجب نشاط افراد مي‌شود و باعث سرور و نشاط روح حيواني و نفسانى است همچنين سردرهاي مزمن را برطرف مي‌کند و براي رفع بي حوصلگي، کسالت و وسواس مفيد است.

کد خبر: 1072

جام نيوز/ يک کارشناس طب سنتي گفت: "به" موجب نشاط افراد مي‌شود و باعث سرور و نشاط روح حيواني و نفسانى است همچنين سردرهاي مزمن را برطرف مي‌کند و براي رفع بي حوصلگي، کسالت و وسواس مفيد است.

سيد جواد علوي درباره خواص ميوه "به" اظهار داشت: ميوه "به" تقويت کننده معده است و مانع ريختن مواد زائد از ساير قسمت‌هاي بدن به معده مي‌شود.
به گفته وي ميوه "به" براي افرادي که مبتلا به ريفلاکس معده و سوءهاضمه هستند، مفيد است همچنين مصرف اين ميوه به افرادي که از بي اشتهايي به غذا رنج مي‌برند نيز کمک مي‌کند.
اين کارشناس طب سنتي افزود: "به"حالت تهوع را برطرف مي‌کند و مواد زائد و اخلاط نامناسب را از معده پاکسازي مي‌کند همچنين براي زنان باردار و جنينشان بسيار مفيد است و موجب افزايش هوش نوزادشان مي‌شود.
علوي با اشاره به اينکه بهتر است "به" به صورت پخته مصرف شود، ادامه داد: "به" مفرح و مقوي قلب و کبد و مغز است و مصرف آن خون صالح توليد مي‌کند همچنين براي رفع بي حوصلگي، کسالت و وسواس مفيد است.
وي بيان داشت: مصرف "به" موجب نشاط افراد مي‌شود و باعث سرور و نشاط روح حيواني و نفسانى است همچنين سردرهاي مزمن را برطرف مي‌کند و توصيه مي‌شود که در فصول سرد سال که "به" به فراواني يافت مي‌شود از مصرف آن غافل نباشيم.
اين کارشناس طب سنتي افزود: "به دانه" داراي طبيعت سرد و تر است و لعاب آن براي رفع سرفه از نوع طبع گرم، خشونت و خشکى و ناراحتى حلق و مرى مفيد است.
علوي گفت: مکيدن "به دانه" و قورت دادن لعاب آن خشکى و زخم زبان و دهان را برطرف مي‌کند. بهترين طريق استفاده از "به دانه" در امراض سينه و حلق اين است که موقع خواب مشتى از آن را در دهان گذاشته و بخوابند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر